Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olyan Budapesten lakni,...

Olyan Budapesten lakni, amilyennek képzelted? Ahogy eltervezted?

Figyelt kérdés

Szeretnék a párommal fővárosba költözni,mert felénk semmi élet. Nincs lehetőség szórakozni,kikapcsolódni,tanulni,vásárolni,de még dolgozni se.

Úgy képzelem,hogy ha felköltözünk sokkal tartalmasabban fogjuk tudni élni az életünk. Eljárhatunk színházba,moziba,állatkertbe,kávézóba,sétálni,stb,amire itthon nincs lehetőségünk.

Akik hasonló tervekkel készültek,költöztek,hogy látják,sikerült megvalósítani az elképzeléseiket?



2012. júl. 12. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csóró vagyok, sehogy.

De lehetőségek vannak, az biztos.

2012. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem vagyok pesti, de ott fogok továbbtanulni, ezért ízlelgettem.

Kikapcsolódás terén mindenképpen megéri felköltözni, rengeteg a színes lehetőség, unatkozni nem fogtok. Viszont a forgalom rémes, a levegővel együtt. Az emberek egy része is elég bunkócska, bár ez sok helyen így van.

A lehetőségek szempontjából megérné felköltöznötök, bár az sem mindegy, melyik részre.

2012. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy álltok anyagilag. A belépők sajna nem olcsók, és egy jobb kávézóban is elég sok pénzt ott tud hagyni az ember. De ha okosan csináljátok és keresitek a lehetőségeket, kevés pénzből is tartalmasan lehet Pesten élni, tanúsíthatom :)
2012. júl. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én születésemtől fogva itt élek. nagyon szeretem. egy kis faluban tuti megőrülnék, hogy csak 1 helyre lehet menni, ahol ugyanazok az arcok vannak.


ingyen is jól tudod magad érezni, van egy csomó hely, ahova ingyenes a belépés. akár kiállítások, bulik, tematikus napok, rendezvények.

lehet menni sétálni a Budai hegyekbe, Citadellára, Kopaszi gátra, Margitszigetre, Rómaipartra, Dunakorzóra, Várba, és még 1000 helyre :)


a közlekedés azért elég jó, gyakran járnak a buszok, villamosok. persze, szmogosabb mint egy kisváros, de valamit valamiért. engem nem zavar, még mindig élek :)


eleinte persze nehéz és furcsa lesz, h nem ismertek senkit, de a munkahelyen pár nap alatt be lehet illeszkedni, és az ott megismert emberekkel eljárni sörözni, vagy néha kirándulni. ha esetleg vannak olyan régi barátaitok, akik már itt éltek, velük is fel lehet éleszteni a kapcsolatot, ők majd egy kicsit elkalauzolnak

2012. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így költöztem fel és jobb volt, mint amire számítottam. Külsőbb kerületben laktam, a belvárosban nem élnék soha, betondzsungel, folyamatos zaj, kutyapisi szag...
2012. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Napkiraly ***** válasza:
100%
fos, van lakásom a belvárosban, de inkább kiautózom a házamba, ami 70 km.
2012. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 éve ingázok Budapestre. Kezdetben az egyetem miatt, de később is a munka miatt ide kell járnom.


Amikor először költöztem ide, kicsit rosszabb volt, mint amire számítottam. Abból a szempontból, hogy rengeteg az etnikumhoz tartozó kisebbségi, sok a csöves, az alkesz, meg az ilyen lakótelepi részeken a lecsúszott proli. Ez engem az első pár hónapban nagyon nyomasztott, aztán később úgy ahogy beleszoktam. Meg rengeteg ház is kritikán aluli állapotban van. Nagyon koszosak a közterek és a levegő is érezhetően büdös.


Ha nem lennék rászorulva, önszántamból sosem járnék ide. Egy kis faluban én is megőrülnék, de az állandó lakóhelyem egy kétszázezres megyeszékhely. Ott is mehetek színházba, moziba, állatkertbe, kávézóba, sétálni, plázázni, stb, csak éppen munkalehetőség nincs a szakmámban.

2012. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőségek vannak, ha meg tudod fizetni! :)

Mi éltünk Budán a férjemmel, Ő ott is született és nőtt fel. Én csak az egyetemi éveim alatt. (Hála Istennek :)) )

Akkortájt nem álltunk vmi jól anyagilag, hisz nem sokkal könnyebb ott sem munkát találni, hidd el! Valamicskével több lehetőség van rá, de baromi nagy túljelentkezések vannak.

Szórakozásra is van lehetőség, de tudod mit mondok? Ha az embernek nincs pénze, akkor ugyan úgy otthon fog ülni, vagy max elmegy sétálni Duna partra, szigetre, stb.

Ha meg van pénzed, akkor vidéken sincs semmi problémád.

Ugyanis pesten is kell utazni (BKV, esetleg autó), h eljuss valahova, ami nagyon nem olcsó és átlagosan 30-60 percet utazhatsz, ha el szeretnél menni vhova.


Mi vidéken lakunk, és van nagyon sok lehetőség.. nem pont ebben a városban, de beülünk az autóba, 30 percre van egy nagyobb város (megyeszékhely) és ott megtalálunk mindent. De van több ilyen környező település. Mindenhol van valami érdekesség.

Viszont ha nincs pénzed.. akkor költözhetsz akárhova. Talán Pesten még abból a szempontból rosszabb, h ott sok minden drágább. (belépők, parkolás, kávézók, stb.)


Szerintem, mielőtt felköltöztök, utazzatok fel pár napra. Ha lehet, akkor arra a környékre, ahova költöznétek.. Így nem nagyon fog csalódás érni, ha mégse tetszik.. :)

2012. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyetemista vagyok, szeptemberben költöztem fel Budapestre Debrecenből.

Lehet, hogy nálam a rengeteg tanulnivaló miatt van, de én, mióta itt vagyok szinte alig mozdulok ki a kerületből.

DE megfigyeléseim szerint sokan vannak így ezzel. Én is úgy jöttem fel, hogy rengeteg koncertre fogok járni, elmegyek a Hősök terére, korcsolyázni az Országház elé, de mivel egy kerületen belül megvn minden, amire szükség van (millió bolt, üzlet, drogéria) így ki sem mozdulok a kerületből.

De lehet hogy nálam az időhiány miatt van

2013. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!