Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem építenek olyan favázas családi házakat mint Kanadában?

Figyelt kérdés
Úgy tudom palló itt is van meg farost lemez, szigetelés is, nem lenne ez olcsóbb mint betonból meg téglából építeni?

2012. júl. 17. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt is építenek de nem olcsó mulatság. Régebben gyakran vettem építészeti magazinokat. Nagyon szépek ezek a házak de gondozni is kell ám rendesen mert mégiscsak szerves anyag a fa, amit óvni kell. Ha ráguglizól a faházakra vagy gerenda házakra biztos találsz érdekességeket. De szerintem is egy jól megépített téglaház tovább áll, tartósabb persze azzal is van munka magától nem fog száz éveket állni.
2012. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Építenek,de az éghajlat miatt nem lesznek tartósak. Mellesleg nálunk annyi fa sincs,hogy tömegesen építsenek ilyen házakat., Farostból pedig nem is lehetne.
2012. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Más a kultúra, itt nem divat, ott meg a vályog, ami teljesen ismeretlen.
2012. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ott kultúrája van ennek. A sok betelepülőnek gyorsan kellett otthonhoz jutni a tél előtt. Ott volt az a sok fa, így nem volt kérdés, hogy ez a leggyorsabb megoldás. Azokkal a házakkal vannak ám gondok is, például a szú, termesz vagy csótány. Ha nincs festve rendesen, akkor pedig elrohad az egész ház. Másrészt láttál te már hurrikán után légi felvételeket? Eléggé meglepő egy utcában van két téglaház, ami áll, a többi mint a papír elterül a földön. Másrészt itt mások voltak a feltételek, a jó öreg vályog vagy kő jobb hőszigetelő volt már, akkor is.
2012. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na ne szédítsetek, ti vályogházban laktok?? Én nem ismerek senkit aki olyanban lakna...
2012. júl. 18. 07:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Falukban még most is sokan laknak vályogházban. Városokban persze nincs ilyen, ezért lehet, hogy nem ismersz ilyen embert. De kérdezz csak körbe, hogy hol laknak a nagyszülők, biztos lesz néhány vályogházas.

A kérdésre a válasz pedig, ahogy előttem is írták, az éghajlat, a rendelkezésre álló alapanyag és az építkezési kultúrák közti különbség.

2012. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan házban lakom, aminek a falai vert vályogból vannak, több, mint 60 cm vastagok! Ne valami lepukkant házra gondolj, a vezetékes gáztól kezdve minden van benne. Viszont nyáron jó hűvös a kánikulában, télen meg nem engedi ki a meleget! 70 éve épült, de nem cserélném el egy 15-20 éves házra!
2012. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 darida ***** válasza:
Természetesen ma is építenek vályogból. Sok előnyös tulajdonsága (energiatakarékos, környezetbarát, alacsonyabb építőanyag- és szállítási költségek, szabályozott belső hőmérs. és páratartalom) miatt, ma is van létjogosultsága a vályogtéglás építkezéseknek.
2012. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam mondani, hogy egyre divatosabb vályogból építeni, mert olcsó és jobb, mint a tégla vagy ytong. Figyelj azért mert te senkit nem ismersz. A falvakban körülbelül fele vályogház. Az én falumban is, de azt te nem látod, mert ezek a házak már fel vannak újítva, nemes-vakolat, műanyag nyílászárók stb. A kutya meg nem mondja, hogy vályogból van, mert a fiatalok már átépítették. Neked meg nincs röntgen szemed. :)
2012. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hogyan képzeled el a vályogházat, de szerintem tévképzeted van ezzel kapcsolatban. Nem úgy kell elképzelni, mint egy házat a skanzenben. Itt van két új építésű vályogház képe.


[link]

[link]

2012. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!