Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha festővel festetem a szobát,...

Ha festővel festetem a szobát, minél több színt akarok a falakon látni annál drágább lesz, vagy ez nem így működik?

Figyelt kérdés
Szeretnék a falra barnás vöröset, szürkét és rózsaszínt, most ez a három szín többe fog kerülni,mint a két szín?

2012. júl. 19. 08:29
 1/5 gelazso ***** válasza:
beszéld meg vele elötte, hogy a felület szerint szabja ki az árat. persze ha több szinü festék kell. az mind egy másik doboz. igy drágább lesz. vedd te a festéket akkor olcsóbb.
2012. júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapból m2 + anyagár amiért vállalják.

Ha azt a fajta festéket használja (nevét nem tudom), amiből megveszi a nagy vödörrel a fehéret, és kis tubussal a különböző színeket, amit a fehérbe csak bele-kavar, akkor sokkal többe nem fog kerülni, hiszen a nagy vödör fehéret így is, úgy is meg fogja venni. És e tekintetben már nem fog sokkal többe kerülni, hogy 2 vagy éppen 4 db. színező-tubust vásárol-e hozzá.

2012. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták is, ha keveritek, akkor az anyagár nem változik számottevően. Ha külön külön veszel előre bekevert színt (az olyan is lesz tutkósra) akkor az anyagár több lehet.


Na és hogy gondolod a több színt? Ha csíkosra, vagy kockásra, akkor a munkadíjat épeszű festő meg fogja emelni :) mert rengeteget kell majd vele tökölnie, de ha csak telibe az egyik másik harmadik falat külön színekkel, ahogy én is csináltam, akkor az megint nem oszt nem szoroz szinte semmit. Ha tapéta volt előtte, na akkor az megint jó buli, mert le kell nyalni teljesen, levakarni a ragasztót, glettelni, és a penészről se feledkezzünk meg. Utána fehér alapozó, hogy a majdani festékes réteg ne legyen foltos. Na a tapátalenyalásos megint megdobja az árat...

2012. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A színtől is függ.Erős, sötét színt nem fogsz tudni kikeverni(kevertetni)fehérből.
2012. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A festők a tapétát nem vakargatják.

- vagy korongecsettel vödörből vízzel átáztatják, és 1-2 óra múlva már csíkokban lehet lehúzni a régi tapétát

- vagy a szoba közepére egy villanyrezsó, arra egy fazék víz, a képződő gőzben (mivel ajtó-ablak rácsukva) gyönyörűen leoldódik a tapéta, ugyanúgy csak szedni kell le.

Persze a glettelés és a csiszolás mint külön munkaművelet, külön számolva m2-re, az majd benne lesz az elkért munkadíjban!

2012. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!