Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A házamon van egy valóságos...

A házamon van egy valóságos galamb farm milyen erősségű légpuskával érdemes rájuk lőni kb 6-7 métert függőlegesen mert ugye Magyarországon 7.5 J erősségű a korlát nekem van egy 6.5 J erősségű elég lesz rá? Mert ugye patronos és ólom golyós

Figyelt kérdés
és sokat piszkítanak az erkélyemre
2012. júl. 26. 21:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
ki kell próbálni! slávia 631 jó hozzá! remélem jól írtam a számát, ja és nem patronos!
2012. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
nekem is volt egy slaviam csak a rúgó tönkre ment :( és nincs a közelbe ilyen vadászbolt ahol van rúgó hozzá de köszi kipróbálom!
2012. júl. 27. 09:33
 3/24 kovpet ***** válasza:
33%

Ez állatkínzás, orvvadászat és esetleg garázdaság lehet egyszerre. Nem ajánlom.

Próbáld elriasztani őket valahogy. Pl ha nem tudnak leszállni és leülni, akkor nem lesznek ott annyit.

2012. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
vettem ellenük mindent ebbe értsed bele a spray meg minden mű cucc ugyan úgy ott vannak haverom ajánlotta hogy 1 lövés 1 halál és nem fáj nem érzi
2012. júl. 27. 14:40
 5/24 kovpet ***** válasza:
39%

"1 lövés 1 halál és nem fáj nem érzi"


Na persze. Kicsit tanulmányozhatnád az élettant és a célballisztikát. Ez nagy kaliber esetén sincs feltétlenül így, de nem véletlenül van megadva, hogy milyen állatra milyen torkolati energiával szabad vadászni. Ezek az értékek nagyságrenddel többek az általad legálisan elérhetőnél.

2012. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Itt tudsz rugót venni a Slaviádba:

[link]


Ja és Norica Dragon-t javaslok...

(olvass utána megtudod miért... :) )

2012. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
nekem egy lider tg 44-esem van, a csőtorkolati energiája 14 J és simán átviszi a galambot :D
2012. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
"Na persze. Kicsit tanulmányozhatnád az élettant és a célballisztikát." no neked milyen szakmád van hogy te mindent ennyire szuperül tudsz?! 14 J azt honnan?? hogyan????
2012. aug. 2. 07:47
 9/24 kovpet ***** válasza:
91%

Gépészmérnök vagyok, aki sokat foglalkozott a témával (tanultam is) és vagy 15 éve sportlövő is vagyok.


A 14 joule-os kolléga meg megvalósítja a "Lőfegyverrel való visszaélés" bűntettét, amit 2-8 év börtönnel díjaz a törvény. Már persze ha Magyarországról van szó.

2012. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 kovpet ***** válasza:
67%

Akkor hadd kérdezzek vissza és is: a haverodnak mi a szakmája, hogy ilyen jól ért hozzá?


Mert az csak a filmekben van ám, hogy durr és sötétség. A valóságban nagyon nincs így. Pl egy szívet ért tiszta találat után még perceket(!) lehet élni.

Általában persze Amerikából vannak ilyen adatok. Volt olyan bűnöző, aki 10 találat után (az egyik rendőr arról számolt be, hogy oldalról fejbe lőtte és át tudott nézni a lyukon) még célzott lövéseket adott le a halála előtt.

2012. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!