Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az erkély járólapja felázot...

Ha az erkély járólapja felázott és feljön a csempe és ha az erkély alján mállik le a vakolat és potyog, akkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Elég ha felszedjük a csempét, leszigeteljük és alul megcsináljuk, hogy ne málljon? Ekkor nem fog leszakadni, elég ennyi?
2012. aug. 4. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Csináltassátok meg.
2012. aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ezt ajánlották a kőművesek

nem voltak túl meggyőzőek, többet hívtunk, de nem tudták elmagyarázni a dolgot, csak makogtak :( netről hívtuk őket, nem ajánlásra, nem ajánlottak senkit:(

nem tudom, hogy elég-e csak ennyit csináltatni rajta vagy mást is kell

2012. aug. 4. 07:43
 3/7 anonim ***** válasza:

a csempe feljött akkor szedd fel az egészet aljzatkiegyenlítés(van önterülő is) jó minőségi fagyálló csemperagasztó majd újracsempézés..másnap fugázás


vakolat lekapar ami le akar jönni faljavítás vakolás festés...


szigetelést nem tudom miért akarjátok ha jól van megcsinálva nem is szabadna feláznia...1ébként az aljaz kiegyenlítés is lehet 1fajta szigetelés..


ezt szerintem ti is megtudjátok csinálni,mi is először Istentől távoli dolognak gondoltuk,majd most nyáron már a konyhát mi csináltuk....1edül a csempevágás lehet kicsit macerás ha nincs csempevágód akkor kell 1 kis rutin de utána profi lesz


leszakadás?az erkély le akar szakadni?mert akkor nem oldja meg a csempézés..ott akkor vmi elemi hiba van

2012. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb. 5 évvel ezelőtt csináltattam meg a 2-ik emeleten:

A járólapokat felszedték (érzékeny búcsút vettem tőlük), az alatta levő (volt) betont fel-lapátolták vödörbe.


Ugyanis a gond ott kezdődik, hogy eredetileg kevesebb cement ment bele, mint kellett volna, ezért van, hogy idővel szinte minden járólap feljön, és attól kezdve hiába próbálod javítgatni, annyi, mint halottnak a csók.


Szóval ez is kikerült, maradt helyette egy betontálca, amit ismét friss betonnal kitöltöttek. Lehet már kapni zsákos előre bekevert anyagot, csak a víz kell hozzá.

Amikor ez megkötött, az új járólapokat (én kültérit vettem) a hozzávaló ragasztóval, és azt tették az új betonréteg tetejére.

2012. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Azt hogyan,milyen szakemberrel vagy mit nézzek meg, hogy kiderüljön, hogy le akar-e szakadni vagy tényleg elég az újra csempézés úgy, ahogyan ajánlottátok? (Ezt tényleg mi is meg tudnánk csinálni egyedül.)

2012. aug. 4. 08:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az erkély önmagában nem más, mint egy olyan betontálca, amit már az építés (kivitelezés) során szervesen összeépítettek a főfallal, tehát leszakadni nem fog. Az alját általában ugyanúgy mint a falakat, bevakolják és festik. Ha az potyog, csak újra-vakolni kell (jobb esetben elég a kisebb hibákat glettelni), és újra fested. Ha csak a festék potyog, akkor a régi festékréteget vakarod le, és csak az újrafestés kell.

Ez az erkély aljára vonatkozik.

Ha járólap felőli oldalon van a gond, az mélyebben nyúl a pénztárcádba. Igazi kőműves mester, aki egyébként járólapok lerakásában jártas, tud megfelelő tanácsot adni.

Elmondja, mit lehet tenni, kérsz tőle árajánlatot, és elkéred a telefonszámát, hogy amikor aktuális lesz, majd szólsz neki. :)))

2012. aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kyotibi válasza:
Nos a helyzet a következő... A lapburkolat felfagyott. ennek oka az, hogy a nem megfelelő vízszigetelés, és, vagy a nem megfelelő burkolat, ragasztó miatt nedvesség került a betonba, mely a jég feszítésének köszönhetően roncsolódott. Amennyiben a betonon áthatolt a víz, úgy a szerkezet alsó része is "érintve van". Azt írtad, h alul potyog a vakolat. Ez azt jelenti, h itt is történ fagyás. Látni kellene, h mekkora területen történ meg a roncsolódás, ill. milyen mélységben. Teherviselés tekintetében nem mindegy, h milyen a szerkezete (a statikai váza) az erkélylemeznek. Ha csak egyszerűen kilóg, megtámasztás nélkül akkor konzolos, amikor is a beton alsó része vesz részt az erőjátékban ( a felső csak kis mértékben, ill. méretezésnél evvel nem számolunk.) Ha elöl is megtámasztott, akkor kéttámaszú tartóként közelíthetünk hozzá, ekkor a beton felső részére jut a nyomófeszültség, melyet fel kell tudnia venni. Ebben az esetben meg kell vizsgálni a roncsolódás mértékét. A hatodik válaszoló megnyugtató kommentje meglehetősen veszélyes. Mert ugye itt akár emberéletről is szó lehet. Amihez nem értünk ahhoz ne szóljunk hozzá ha lehet... Főleg egy ilyen komoly dolognál. Nem azt mondom, h hatalmas a baj, de bármi előfordulhat. Egy szerkezet tervezésénél több biztonsági tényezőt beépítenek, ill. beleszámolnak. Többszörösen túl van biztosítva, de egy szétfagyott erkélylemez bizony veszélyes is lehet. De még egyszer hangsúlyozom nem biztos, h olyan nagy a baj! A megoldás: a felület kiegyenlítése a megfelelő aljzat előkészítés után. Bevonatszigetelés felhordása (folyékony vastag fólia). Fagyálló burkolat, fagyálló ragasztóval. a megfelelő lejtés kialakítása nagyon ajánlott. kb. 1,5 %-os. (1 méteren 1,5 cm lejtés). Mindenképpen érdemes rendszerben gondolkodni, tehát azonos gyártótól venni a dolgokat, mivel garanciát is csak így vállalnak.
2012. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!