Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért füstöl így a cserépkályha?

Miért füstöl így a cserépkályha?

Figyelt kérdés

most lett átrakatva, és a kályhás mondta, hogy minden nap egy pici tüzet (papír, plusz egy pici gerjesztő) rakjunk bele, hogy száradjon. már 3szor raktunk bele tüzet, de orrán száján jön a füst, a csőnél is, a kályhából az egész füst visszafelé jön, az ajtónál is szivárog. ma szóltunk neki, azt mondta jön, de mégsem jött.

majd biztos lejön megnézni, de addig is kiváncsi vagyok hogy mi lehet az oka.

nem hiszem hogy a kémény a gondja, hiszen az a tüzelési szezon végén ki lett pucolva.


2012. aug. 8. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
És ha jobban megrakjátok, hogy átmelegedjen a cső,akkor sem húz ki a füst?
2012. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
40 fokos hőségben a kéménynek sincs olyan huzatja, mint télen... Lehet, ezért nem felfelé száll a füst...
2012. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

értem, hát majd elválik akkor, remélem nektek lesz igazatok.


de másokat is kérdeztem akik most rakatták, és nekik nincs ilyen gondjuk.

2012. aug. 8. 20:29
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Próbáld ki korán reggel, amikor viszonylag hideg a kémény!
2012. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Belesüt a nap a kéménybe.

Komolyan.

2012. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a szikrázó napsütésben ne napközben gyújts be, hanem reggel, ahogy az egyik válaszoló írta. De mielőtt a kályhába begyújtasz, vedd ki a kamin-ajtót, tegyél bele egy újságot és gyújtsd meg. Ezzel meghúzatod a kéményt. utána gyújts be, akkor valószínűleg jó lesz a huzatja. Ezt a módszert szoktuk alkalmazni az őszi első begyújtáskor vagy ha több napja nem volt a kályhában begyújtva.
2012. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Ha 40 fokban raksz tüzet, akkor nem csoda.

Egyébként hogy bírjátok? Úgy értem nálunk tűzrakás nélkül is 30 fok volt a házban, aludni alig bírtunk. Mi lett volna ha még fűtünk is?!

2012. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha lent van kéményajtód(tisztítónyílás),azt vedd ki,és ott gyújts meg újságpapírt(ne a színes reklámot,hanem igazi papírt).

A már érezhetően húzza a lángot,az elégett papírhamut,akkor tedd vissza az ajtót,és ezután gyújts be a kályhába.

Ha így is füstöl,akkor a kályhás a hibás.

A hajnali óra a legjobb.

2012. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Bocs!

Nem olvastam végig,hogy előttem már írta az egyik hozzászóló!

2012. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem rakunk rendes tüzet mint ahogy leírtam: kis papír és egy marék gerjesztő, ez kb 5 perc alatt leég, ettől aztán nem lesz melegünk, ne aggódjatok :)
2012. aug. 9. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!