Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy panelben általában mennyi...

Egy panelben általában mennyi a rezsi? Érdemes ide költözni? Leírás lenn

Figyelt kérdés

most készülünk a szülőktől külön költözni a párommal. Találtunk egy helyes kis lakást, 3szoba, konyha, WC-fürdő külön, panel, 7. emelet.

A bérleti díj 15,000ft, ezzel együtt nyáron olyan 55,000, télen 70,000ftot kellene maximum fizetni.

A lakás fűtésmérős, szigetelt, új nyílászárókkal.

Nyáron 10.000ftos díjat kell fizetni a fűtésre, télen 25.000et, ha "nem használjuk el", visszakapjuk a különbözetet. A főzés villanytűzhelyjel megoldott.

Na most párom kollegái, akik ott laknak, azt mondják, drága. Én viszont nem tudom elképzelni, hogy mennyi lehet az, ami olcsóbb...


Szerintetek ez tényleg drága?


Azt nem említettem, hogy teljesen berendezett, esetleg 1-2 kanapét kellene csak vinnünk, de azt is tudnak adni. Fiatalos, szép szobabútor, hálóbútor, mind 3 szoba be van rendezve, mosógép, hűtő, mikró, gáztűzhely... szóval minden van, ami kell


Megéri? Vagy tényleg sok?


2012. aug. 14. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

"A bérleti díj 15,000ft"


Egy hónapra? Az, hogy lehet?

Egyébként kettőtöknek nem sok a 3 szoba, és annak fenntartási költségei?

2012. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Saját példát írok. Mi egyszobás panelban élünk, 29m2, tavaly nyáron volt panelprogram, szigetelték kívülről a házat, be is festették, új ablakok vannak, és egyéni fűtésmérős a radiátor.

2 éve, amikor még nem volt meg a felújítás, télen volt, hogy 16.000 ft is kijött a fűtésre, és megfulladtunk a 28 fokban, mert nem volt szabályozható. Idén 13.500 volt a legtöbb, viszont be sem kapcsoltuk a radiátort, és kellemes 23-24 fok volt a lakásban. Visszakaptunk a szeptembertől-december 31.-ig tartó időszakra 7000 Ft körüli összeget, és még fogunk kapni, mert a január 1.-től április 15.-ig tartó időszakot még nem írták jóvá, akkor sem fűtöttünk.


Nem olcsó még így sem, de jobb kevesebbet fizetni, és nem megrohadni a távhő mértéktelen hőjétől, mint egész télen szenvedni, és résnyire nyitott ablaknál aludni (már ha tudtunk aludni).


Bár a közösköltségünk emiatt 5000 Ft-tal emelkedett, és úgy vélem, megérte, mert szép lett a ház, az új ablakok jobban tartják a hőt és kevesebb zajt engednek be, valamint a fűtés is szabályozható. (ha elmész otthonról, lejjebb veszed, kevesebb fogy)


Kevesebbért nem nagyon fogsz találni. De miért ilyen nagy lakásba költöztök? Mert ezeket az adatokat a mi 29m2-ünkről írtam, de 3 szobánál ez még több is lesz...

2012. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mi is 1-1,5 szobást szerettünk volna, de sajnos nincsen. úgy tervezzük, hogy a 3ból 2, de 1 szobát minimum lezárunk, nem fűtjük fel télre. mivel minden oldalról van szomszéd, így ezért is keveset kell majd fűteni, mert 'körbefűtik'.


a 15.000, igen, egy hónapra, nem pesti lakásról van szó, Pécs mellett, Komlón keresünk


szóval nyáron

15,000(albi díj)+10.000(fűtés)+3000(víz)+10.000(villany)+5000(közösköltség) kb. ennyire jönne ki, olyan 50.000ft körül


télen a fűtés 10,000 helyett 25,000, akkor meg olyan 70.000rel számolunk

2012. aug. 14. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Komló, így érthető!

Én egyébként pécsi vagyok, csak Budapesten dolgozom. A pesti árakról ne beszéljünk, de még Pécsen se lehet ennyiért lakást bérelni, nem hogy háromszobást!

Amúgy összességében rezsivel együtt szerintem nem sok. De az igaz, hogy kisebb lakásban talán tudnátok ebből is lefaragni valamicskét.

2012. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

pécsi haverom mondta, h Komlón nincs gettó, mert az egész hely az :)

hát, innentől érthető az alacsony lakbér :)


na de komolyabban: esetleg ha valami jobb rokont, ismerőst odavesztek az egyik kisszobába, akkor jobban osztódnak a költségek. és még így is lesz nappalitok, hálószobátok.


a drága mindig annak a függvénye, h mennyit kerestek. egy fullos milliomosnak a 200ért kiadó rózsadombi ház nem drága, de egy minimálbéresnek elérhetetlen álom. minden csak viszonyítás kérdése.


sztem ennyit ki lehet bírni, ha ennél olcsóbban máshol sem jöttök ki a rezsivel, mert igazából az tud eszméletlen lenni, a bérleti díj az itt inkább ajándék kategória. pesten 15ből egy ablaktalan félszobát nem bérelsz ki....

2012. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!