Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tűnhet el a víznyomás a...

Hol tűnhet el a víznyomás a hideg víz vezetékben?

Figyelt kérdés

Adott egy kétszintes családi ház, a vízfogyasztók a következők: a kertben csap, az alsó szinten mosó- és mosogató gép, összesen 5 csaptelep és egy wc tartály. A felső szinten van egy kb 15 éve becsövezett második fürdőszoba: wc, kézmosó és kádtöltő, amiből csak a wc volt használva. A probléma az, hogy használatba szeretnénk venni a kád és kézmosó bekötést is, de a hideg víz csőben a nyomás annyira gyenge, hogy alig folyik, gyakorlatilag használhatatlan. A meleg víz kimondottan erősnek mondható. Építéskor állítólag nyomáspróbázva lett minden.


Tudnátok segíteni, hogy mit lenne érdemes kipróbálni, megnézni?

Mi okozhatja a nagyon gyenge víznyomást?


Ami még érdekes és talán a válaszok szempontjából hasznos információ, hogy lent a víznyomás elég erősnek mondható, kivéve a konyhai mosogató csaptelepnél, ahol ugyan használható, de egy ugyan akkora vödröt sokkal lassabban tölt meg, mint a fürdőszobában vagy a wc-ben (a perlátort leszerelve is) és a konyha messzebb van főcsaptól, mint a fürdőszoba és a wc.


Ezen kívül leteszteltem, hogy ha a kerti csapra rákötök egy 20m-es fél colos slagot és a másik végét felviszem az emeletre, felkanyarítom a plafonig és megnyitom a csapot, akkor tökéletesen és erősen jön a víz, ebből arra következtettem, hogy a bejövő víznyomás rendben van és valami probléma a vezetékkel vagy egyéb dologgal van, de ez csak józan paraszti eszes megközelítés, lehet, hogy igazából nem jelent semmit...



2012. aug. 16. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Kádcsaptelepnél lehetséges hogy kosz rakódott le az excenterben, de lehet hogy a belsőrésszel történt valami. Előfordul hogy a vezeték koszos, eltömődött, vagy alul lett méretezve, Sütött PP-nél ha túl sokáig melegítik, akkor beesik az anyag összetoláskor. Rézcsönél telepakolhatták a forrasztást, s a többi. A mosogatócsap ha felsős akkor detto, ha alsós akkor érdemes megnézni a sarokszelepeket, mert 15 év után már csereérettek a darabok.


Remélem segítettem! Üdv. A.

2012. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sarokszelep nincs teljesen kinyítva.
2012. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyomás nem tud eltűnni.

Max annyi van,hogy a csapjaid előtti/alatti sarokszelepek le vannak halkítva.

2012. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a csapok szűrőjét érdemes kitisztítani. ha vékonyak a vezetékek, akkor esik a nyomás, és minél messzebre viszed, annál jobban. ilyenkor folyamatosan kell csökkenteni a csövek átmérőjét.
2012. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!


A kádtöltő zsír új és az excenterek is, azokkal biztos nincs probléma, ráadásul a másik két fenti csatlakozásnál (kézmosónál és wc tartálynál) is gyenge a nyomás.


Sarokszelepre én is gondoltam, de az egész házban összesen 1 csapot találtam (a csaptelep bekötéseknél és mosógépnél lévőt leszámítva), ami viszont mindent elzár, tehát kvázi ez a főcsap. Ez elvileg teljesen ki van nyitva.


Az eddigi hozzászólások alapján a következő verziók tűnnek lehetségesnek:


1.: Valahol van egy sarokszelepe az emeleti hidegvíz ágnak, ami nincs teljesen kinyitva és emiatt a teljes fenti fürdőszobában gyenge a nyomás (wc + kézmosó + kád).


2.: A felmenő ág eltömődött valahol (kosz, rossz forrasztás, stb). Ez esetben csak az új ág kiépítése lehet megoldás? Vagy ki lehet tisztítani a lefolyókhoz hasonló eszközökkel?


3.: Alul lett méretezve a ház vízhálózata, túl vékony csővel oldották meg. Az lehetséges, hogy az egész házban minden kiállás egy fél colos rézcső ágon legyen sorban, az elején egy főcsappal? Ha így lenne, akkor ez esetben leágazási sorrendnek ezt tippelném: mosógép, wc tartály, wc kézmosó, zuhany, kádtöltő, fürdőszobai kézmosó, konyhai mosogató, ezután pedig jön az emelet: kádtöltő, kézmosó, wc tartály. Ez utóbbi három a problémás. Csak azt nem értem, hogy ha minden más vízfogyasztó el van zárva, akkor miért nem megy fel a víz?

2012. aug. 16. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:

talán itt tudsz egy kicsit számolni

[link]

a könyök idomokon is esik a nyomás, ha sok az iránytörés az sem jó.

2012. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos oldal.


Viszont a jó hír, hogy megoldódott a probléma! :)


Elkezdtem csapokat nyitogatni és néztem, hogy egyik csap megnyitásának hatására hogy csökken a másik csap víznyomása.

Arra jutottam, hogy a felső fürdőszobában szinte alig folyó vízsugár nem csökken tovább, ha az alsó szinti csapokat nyitogatom vagy a wc-t lehúzom (azaz egy külön ág megy fel). Ezzel kizártam a 3. lehetőséget, mert egy külön ág remélhetőleg nincs alultervezve.

Valamint ez az ág több mint 10 évig nem volt használva, előtte, (építéskor) pedig állítólag nyomáspróbázva lett, ezért bíztam benne, hogy 1-es pont lesz. Elkezdtem keresni, és a fűtéscsapok között találtam egy félig befalazott szelepet, ami majdnem teljesen el volt zárva. Megnyitottam és megjavult a nyomás.


Köszönöm a segítséget!

2012. aug. 16. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!