Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy hűtsem ki a szobámat...

Hogy hűtsem ki a szobámat vagy a lakást ilyen melegbe?

Figyelt kérdés

2012. jún. 19. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakai szellőztetés. Ablakokat korán reggel bezárni. Ahol a nap besüt leengedni a redőnyt/reluxát vagy behúzni a sötétítőt. A házban ventilátort vagy klímát használhatsz. Tarkóra, csuklóra vizes borogatás. Ennyit tehetsz, vagy a legjobb a ház-, illetve födém szigetelés, de ez elég költséges.
2012. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi, egész éjjel nyitva van az ablak és már 8 órakor bezárom,mert pont idesüt a nap reggelente. Ventillátort használok,a borogatásokat is ki fogom próbálni! :)
2012. jún. 19. 20:47
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Vizes ruhát ablakba akasztva szárítani, vagy egy vizes lepedőt odaakasztani nagyon tuti!!
2012. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás lenne a klímaberendezés.


Ha az nincs akkor este nyisd ki az ablakot és tedd az ablakba a ventilátort.Így gyorsabban kicserélődik a levegő.

2012. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Árnyékold kívülről az ablakot. Lehetőleg ne csak a szobát hűtsd éjszaka, hanem az egész lakást: több levegőnek több idő kell, hogy fölmelegedjen.


Ha végképp nem megy a dolog, lépj le. Én kivettem egy hét szabit, és meglátogattam a szüleim. Itt még mindig elég jó a hőmérséklet, bár délután már itt is 25 fok volt a szobában.

2012. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. jún. 19. 21:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Vizes lepedőt belülre akasztani nem javasolnék. Növeli a lakás páratartalmát, és ha magas a páratartalom, melegebbnek érzed a levegőt. Az egész még fullasztóbb lesz.


Még egy ötlet, ha szoktál sütni sütőben, ne süss, inkább főzz, és inkább egyszerűbb dolgokat, hogy a gőz se növelje a páratartalmat.

2012. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szervezd át egy kicsit az életed. Kelj fel hajnalban, akkor még hűvös van, és a sütést-főzést csináld meg akkor. Így nem melegíti fel a lakást, hiszen közben szellőztetsz. Reggel célszerű a többi házimunkát is megcsinálni, hogy ne a nagy melegben kelljen.

Napközben ne használj több elektromos berendezést, mint amennyi feltétlen szükséges: a tévé, számítógép 1-2 fokkal emelheti a hőmérsékletet.

Délután pihenj le pár órára, aludj vagy csak olvass. Ha nem nagyon mozogsz, a szervezetednek nem kell annyira hűtenie magát.

Próbáld meg magad is pluszban hűteni, pl. vizezd be a hajad, és ne szárítsd meg, vagy teríts egy nedves törölközőt a válladra.

2012. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, ha asztali számítógéped van, ne kapcsold be, mert igenis nagyon sokat tudnak melegíteni. Ugyanez érvényes régi típusú tv-re is.
2012. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem a legjobban az oszlopventilátor és a testhűtés vált be :) persze sötétítek is, de szerencsére csak reggel süt ide nap.

van egy nagyon jó pamut kendőm, azt bevizezem, magamra terítem, befedem vele a vállam, karjaim. ennél jobb nincs is :D amikor kicsit megszáradt újra vizezem. a klíma is jó, csak sokkal drágább :)

2012. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!