Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes a családi házamra...

Érdemes a családi házamra tervezett infrafűtést napelemes rendszerrel együtt használni, telepíteni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:
idővel természetesen érdemes, akár egy ad-vesz rendszert is kiépíteni, de ezeknek az ára elég nagy.vagy tárolni akkuban az energiát ez is viszonylag drága.e kettő nélkül meg nagyon soká térülne meg.
2012. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes. Én is hasonlóban gondolkozom, csak én nem tervezem eltárolni akksiban a megtermelt energiát, mert egyrészt az nagyon drága, másrészt pedig télen, amikor kevés a napsütéses órák száma, akkor nem lenne elég, amit termel. Ezért én inkább eladnám az egész évben megtermelt áramot az e-on-nak (nyáron nagyon sokat termel), így a téli estéket, amikor nem süt a nap, abból fedezném.
2012. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy 3-4kW-os napelem rendszer 2-3Misi és az ad-vesz hozzá még egy félM.

egyébként valóban jó, én is szeretnék.

2012. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Halász Csaba Olivér ***** válasza:

A legoptimálisabb megoldás


Igény esetén segítek ha valakinek szüksége van rá..:-)

2012. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!