Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy már 4 éve...

Miért van az, hogy már 4 éve lakom itt, de még mindig nem vagyok képes megszokni, nincs "otthon-érzetem"? Más is járt így?

Figyelt kérdés
Lakótelepi, parkra néző lakásból(Bp. külkerület, csendes, de minden volt) költöztünk egy vonzáskörzetben lévő városka új építésű részére, ahol elég gyatra az infrastruktúra. Valahogy magát a házat/kertet már kezdem megszokni, de utálom a környéket! Egyszerűen visszavágyom a régi helyre, ahol volt járda, rendes út, nemcsak por és homok. Meg lehet, ezt szokni? Voltatok már így? Hogy nem szerettek valahol lakni, de aztán mégis annyira megszerettétek, hoy semmiképp nem költöznétek el? Olyan furcsa ez, mintha csak úgy laknék valahol, de nem érzem az otthonomnak...

2012. aug. 21. 14:37
 1/4 ramanda válasza:
Nagyon rossz lehet ez most nektek... nekem még nem volt részem ilyenben...de esetleg segítene ha hetvégenként kimennétek olyan helyre ahova vágysz ahol van járda és rendes út nem csak por és homok.Szerintem az minden hetvegen nagyon nagy kikapcsolodás lenne szamotokra es talan meg inspiral is egy rosszab napon amikor hazaamesz oda ahova nem szeretnel hogy hetvegen szivhatod a friss levegőt jardaval es rendes uttal.Még esetleg annyit tudok mondani hogy azt a lakás ahol most laktok mar berendeztetek? Ha nem akkor csinaljatok meg ,ha mar igen azt mondom probald meg sajat stilusod uralma ala tenni a lakast(én például biztos kiraknek egy csomo csaladi kepet viragokat szines targyakat ami ugy feldobja a lakast) de persze olyat tegyél ki amit szeretsz ...ne aggodj egy idő utan biztosan jobb lesz és meg fogod talalni a pozitiv oldalat ennek. Sok szerencset ehhez ...
2012. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én idáig öt helyen laktam, abból kettő helyen éreztem ugyan azt amit te most. Nem éreztem az otthonomnak, csak egy helynek, ahol a cuccaimat tudom tárolni, és ahova tudok menni aludni. Az egyik helyen nőttem fel ráadásul, tehát 21 évig laktam ott. Az ötből három ugyan azon a lakótelepen volt, és ezekben ugyan azokkal éltem, a három közül volt a kettő számomra idegen. Tehát szerintem nem is a környék számít annyira, hanem maga a lakás. Soha nem tudtam ezt a kettőt az otthonomnak érezni, még a 21 év sem volt elég hozzá. Elmondhatatlanul örültem mikor ezekből a lakásokból elköltöztünk/elköltöztem.

Ahol most élek, nagyon szeretem. Mióta itt lakok, azóta tudom, mi is az, hogy otthon.

Ahol szerettem lakni, ott első perctől kezdve szerettem.

Tehát nem volt olyan, hogy idő közben éreztem egyre inkább bármelyiket is az otthonomnak.

2012. aug. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hááát, ez nem lehet valami jó érzés. szerencsére én még nem tapasztaltam ilyet.

amikor elköltöztem a "szülőfalumból" (Nagytétény, prolifalva) akkor direkt olyan lakást választottam, amilyenre mindig is vágytam. tehát ami hiányzott a régi helyen, az az új lakásom környezetében megvolt. már a költözés előtt álmodoztam róla, h milyen jó lesz itt lakni. és tényleg :D nagyon jó, már a 3 éve élünk itt a párommal.


azért az húzós, h 4 éve egy dekát nem fejlődött az infrastruktúra, és nincs leaszfaltozva az út...

2012. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van időszak, amikor egész jól elvagyok itt, aztán van, amikor úgy érzem becsavarodok és el akarok költözni. (A múltkor megláttam egy lakáshirdetést -egyébként is sokszor olvasgatok lakáshirdetéseket- pont a volt lakásunkkal szembeni házban, elkapott a sírás. Tudom, hogy ez az én hülyeségem és megszoksz, vagy megszöksz... Majd lesz valahogy. :)


Bizony nem sok dolog fejlődött, egy utcát aszfaltoztak le, párat leszórtak kőzúzalékkal, de a többség, mint a mi utcánk, süppedős homok. :(

2012. aug. 22. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!