Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelből költözünk kertes...

Penszy kérdése:

Panelből költözünk kertes házba. Nehéz lesz megszokni?

Figyelt kérdés
Párommal költözünk,mert már elegünk van a panelből.Mondjuk ő világ életében kertes házban lakott,de én nem.Ugye jó,jobb lesz?22 N 26 F
2012. aug. 16. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A jót nehéz megszokni? Nehéz megszokni többek között, hogy nem hallod folyton a szomszéd motoszkálását és nem sülsz meg nyáron és nincsenek bogarak?
2012. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen ezek mind előnyök,csak kicsit félek h.itt elkényelmesedtem:)minden a számba volt...
2012. aug. 16. 20:40
 3/16 Shai-Hulud ***** válasza:

"minden a számba volt"

Hmmm... izé... hát majd nem veszed annyiszor a szádba. :-DD

De nyugi, meg lehet szokni. Mi például 6 éve költöztünk a belvárosból egy kertvárosi családi házba, és egyáltalán nem bántuk meg. És eszünk ágában sincs visszaköltözni, hacsak valamiért rá nem leszünk kényszerítve. Jobban érezzük magunkat a sok zöld között, mint a szürke betonon. :-)

2012. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha nem kell fával, szénnel kályhában fűtened, és a lakóházban ugyanúgy bent van a víz, mint a panelban, akkor a kényelmed ugyanúgy megvan.

Persze most majd ősszel a kertet célszerű lesz előkészítened a jövő évi termésnek, úgyhogy légyszi még most ismerkedni és barátkozni a kerttel. Nagyon sokat tud majd hozni a konyhára. De a legnagyobb munka benne, az őszi ásás, mielőtt beáll a fagy.

Én imádnám, ha ismét kertes házban lakhatnék, majd belerázódsz, ne félj.

2012. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)fával fog történni a fűtés,egyébként
2012. aug. 16. 21:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan megszereted majd a szépségeit.

Jó lesz a csend, a zöld. Úgy alakítod a kerted, ahogy akarod, akár haszonnövényekkel, akár virágokkal is telerakhatod. Lehet kutyád, cicád, építhetsz madáretetőt...

Nyáron csak kiraksz egy napozóágyat, magad mellé egy hideg üdítő és egy jó könyv...

Persze, vannak hátrányok, mint ősszel az avar összesöprése, talaj előkészítése, télen a hólapátolás. Bár, én ezeket is szeretem.

Tavasszal az ültetés, a kertrendezés, lehet élvezni a gyenge napsütést, később figyelheted, hogyan nőnek az általad elültetett növények.

Idén nyáron eljutottunk nyaralni, külvárosban volt a szállásunk, én mégsem tudtam aludni, annyira zavart az éjszakai gyér forgalom zaja, annyira megszoktam a csendes éjszakákat. Szerintem gyorsan megszereted. :)

2012. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hova költöztök, de családi házak sem csak a világ végén a puszta közepén vannak.

Nálunk pl minden 10 perc sétányira van. (Bolt, hipermarketek (Tesco, Metro, Praktiker, Kika, Ysk...), piac, iskolák, óvodák, buszmegálló, orvos, gyógyszertár, stb.) De ha kell akár helyi busszal is 15-20 perc alatt bent vagyunk a belváros közepén.


Én is fával és gázzal fűtök vegyesen. A gáz megy automatikusan, nem kell vele foglalkozni, de néha begyújtani a vegyes kazánba sem olyan megterhelő dolog és akkor egyrészt jó meleg is van, másrészt kevesebb lesz a gázszámla. De ha meg nincs időm, kedvem begyújtani, akkor megy a gáz.

Víz, villany, csatorna, kábeltv, internet meg ugyan úgy van, mint a panelban.

Ha meg pl sütkérezni támad kedvem, nem kell strandra mennem, csak kimegyek a kertbe.

2012. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy a 7-es írja. Ma már minden kényelmet be lehet vinni a családi házba is.

És rengeteg olyan előnyt is meg lehet benne teremteni, amire a panel-lakók csak álmukban mernek gondolni.

Mert más dolog ám a saját kertedből szedni a zöldborsót, a paradicsomot, a saját fádról szedni a barackot, cseresznyét stb. mint a hiperben vagy akár a piacon venni. Más dolog a saját kapirgálós csirkédből enni a rántott combot, mint a tescos-csirkéből stb. stb.

És a saját teraszodon főzöd a bográcsost, amiről a panelban eddig esetleg csak hallottál. :))))

2012. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2012. aug. 17. 12:13
 10/16 anonim ***** válasza:

szexi izmos lesz a párod a fahasogatástól :) ez előny mindenképp :)


amúgy én panellakó vagyok, nem szívesen költöznék kertes házba, de néha kipróbálnám :)

2012. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!