Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS! Túl sok algaölő ellen?

SOS! Túl sok algaölő ellen?

Figyelt kérdés
A medencébe túl sok algaölőt tettünk, mit lehet ellene tenni,hogy kitisztuljon? Most tejfehér színű a víz.

2012. aug. 22. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Már semmit, minden bizonnyal újra kell tölteni. Tudom hogy nem kérdezted, de szerintem érdemesebb lenne rézgálicot vásárolnod mert medence nagyságától függően 1-2 maroknyi elég ahhoz hogy akár egész nyáron tisztán tartsa a vizet. Persze csak akkor ilyen hatékony ha minden nap legalább 2-3át megy a vízforgató, és esténként letakarjátok hogy esővíz ne kerülhessen bele.
2012. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami! Ha nagyon nem akarod újra tölteni akkor van még egy jó megoldás. Engedd le a fél medencét ( tehát a vízmennyiség felét) és tölts hozzá ugyan annyit amennyit leengedtél. Így eloszlik majd az algaölő.
2012. aug. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most vettem olyan tablettát ami a ph szintet meg a klórt kiegyenlíti, hátha ettől valamit változik. Ha nem, kipróbálom a rézgálicot ha az sem, akkor leeresztem a felét.
2012. aug. 23. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:
A rézgálic az alapja az algaölő szereknek (illetve folyamatosan váltják ki környezet barátabb szerekkel). Mivel nem mérhető a szintje és nem ürül ki a szervezetből, ezért önmagában a használata nem javasolt. Mellékhatása, hogy a festett hajat és a ruházatot is megfogja (zöldít). A multiklór tablattákban is van valamannyi belőlük, így inkább azt javasolnám a tömény rézgálic helyett.
2012. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mára már kicsit javult a helyzet, úgyhogy azt a multisat majd csak jövőre próbálom ki, idén már eleget költöttünk rá.
2012. aug. 23. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam hogy a ruhámat megfogná, és a hajamatsem színezte be, de azért ezt jó tudni :) Azt nem tudod véletlenül hogy a szervezetbe kerülés esetén mit okoz, mert a barátnőm kutyája ivott a medencéből, és az sem elképzelhetetlen hogy mi is lenyeltünk egy kicsit amikor pancsoltunk. Előre is köszönöm a válaszod
2012. aug. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!