Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha olyan környéken laknál,...

Ha olyan környéken laknál, ahol rossz a közbiztonság, hogyan védekeznél a betörés ellen (családi ház)?

Figyelt kérdés
Kutya van,de nem vad; meg riasztó (kivonuló járőr szolgálatra bekötve) és redőny is. Tud valaki jó ötleteket, mit lehetne még tenni a biztonság fokozása érdekében?

2012. aug. 14. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hobbiból szoktam néha hegesztgetni, ezért hegesztenék ujjnyi rudakból rácsot és fixen felraknám az ablakokra. Meg az ajtókat is megfelelően megerősíteném vagy olyat szerelnék fel amin nehéz bejutni.


Meg persze nem kell semmit kint hagyni látható helyen, pl. bringa, robogó, bármi fém...


Bár szívem szerint ha valaki betörés/lopás szándékával jön a telken belülre, akkor szó nélkül combon lőném valami kiskaliberű pisztollyal/puskával, csak hogy tudja hányas a kabát, illetve merről fúj a szél. :)

2012. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Vehetsz gumilövedékes fegyvert, gázfegyvert ha szeretnél. Húzhatsz a kerítésed és a kapud tetejére szögesdrótot, vagy egyéb, átmászást gátló eszközt. Maga a kerítés típusa is nagyban befolyásolhatja a betörési kedvet. Állíthatsz fel csapdákat, persze csak ha nem mennek túl a terület jogos védelmének a határán tehát nem okoznak túl nagy sérülést, illetve ha bizonyosakra fel is van hívva a figyelem (elektromos kerítés, medvecsapda stb.)
2012. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
A kutya mellé szerezz be valami értelmesebb házőrzőt. Pl két kaukázusi. A pásztorkutyák komolyan védik a területet. Aztán gézpisztoly, baseballütő helyett jól megteszei egy kb 60 cm es újjnyi vastag kábel. (szépen lehet vele alkotni). De pl bizonyos korig tarthatsz megfelelő engedéllyel tigrist is. Kellően hatásos lehet, valószínű nem akarnának bemenni tőle.
2012. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár nagyobb testű kutya. Az a legfontosabb, hogy ugassanak, ha valaki bejön. Amúgy ezek sem jelentenek biztos védelmet, agyonverik őket kerítésen túlról vascsővel vagy megmérgezik.
2012. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nato drót, villanypásztor, gázpisztoly.
2012. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

kamera-állkamera, és matrica (kamerával megfigyelt objektum)

mozgásra kapcsolódó reflektor.

2012. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De azt azért megjegyezném, ha esetleg a betörni szándékozó ember észreveszi a sok biztonsági dolgot, lehet felmerül benne, hogy biztosan érdemes lenne bejutnia oda, ha ennyire védik. De ha nincsenek ezek az intézkedések, az sem garantálja azt, hogy nem törnek be.
2012. aug. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3.:


mármint igazi, élő tigrist? az állatot magát? :)

2012. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Először is feladnék néhány hirdetést az eladó házak rovatba...
2012. aug. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A tigrisen én is jót mosolyogtam. :D Medvecsapdával jó kombó lehet... :D De valahogy nincs előttem, ahogy egy potypuszta-alsói ház udvarán sétálgat fel-alá egy tigris...


Az álkamera jó ötlet lehet, láttam már én is elég élethű példányokat. De szerintem ha van riasztó, akkor más nem kell, csak odaérnek időben az illetékesek, ha már ezért kapják a pénzüket...

2012. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!