Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elmű túlszámlázáskor mi a...

Elmű túlszámlázáskor mi a teendő, illetve ők mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a diktálást nem én intézem, hanem apám aki már nem lakik itt.Most kicsit utána számoltam a dolgoknak, mert bosszantóan magas számlák jöttek folyamatosan.

Úgy tűnik apám csak mondta hogy diktálja, de nem diktálta és az elmű az előző fogyasztások alapján küldte a számlát, amikor még 4en laktunk, és folyamatos haszálatban volt egy elég magas fogyasztásu rezsó is. :(

Nekem fel van írva a 4.hó 3-ai óra állás, ahhoz hozzá adtam azt amit kiszámlázott az elmű ami 04.04 és 08.08 között 2889Kw.

Most megnéztem az órát, kivontam a 04.03-ai állást és azóta a mai napig 2015kw van az órába.Tehát jócskán túlszámláztak.

Ha én most bemegyek az óra állással az ügyfélszolgálatra, meg le is fényképezem az órát úgy hogy látszódjon az óra állás, meg az óra szám is, akkor jóvá írják?Az utolsó számlát módosítják?(az már meg jött)Vagy most ami van azt mindenképp ki kell fizetni, és amíg el nem éri a tényleges óra állást azt ami náluk szerepel, addig nullás csekket kapok?


2012. aug. 23. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van hogy ha diktálunk,akkor diktálunka mit akarunk,évente jön ellenőr,megnézi és ami plusszba minuszba van azt vagy számlázza vagy nullás csekket küld ha túlfizetés van.

Vagy általány ahogy ti is,és ha több akkor éves ellenőrzésnél levonják,és nullás csekk jön amig "el nem használtuk".


Csekken rajta,nézd meg mikor esedékes az elszámolás.

A kiküldött csekket már be kell fizetni,majd következőtől lesz nullás egy ideig.

2012. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben jöttek leolvasni.Megkérdeztem hogy most ilyenkor mi van.Azt mondta a hölgy hogy ha bemegyek és kérem, akkor jóvá írják és a jelenlegi csekk helyet küldenek másikat, ha nem akkor postán visszaküldik a pénzt.
2012. aug. 23. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!