Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ytong téglából levő ház...

Ytong téglából levő ház repedezik (3 éve épült) hajszál repedések vannak belül a falon és kívül a házon egy nagyobb ez meddig normális? Hány évig "engedélyezett" hogy mozogjon?

Figyelt kérdés
Minden ház mozog?
2012. aug. 26. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:

"Hány évig "engedélyezett" hogy mozogjon?"


Semeddig, ott valami gond van!

2012. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem vízszintesek a sorok.könyen reped ha nem megfelelően rakják
2012. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyira idegesítő. Mindenki mást mond. Új építésű ház 3 éve épült az évek alatt megjelentek rajta repedések belül. A kivitelező szerint ez normális mert új házak mozognak pár évig. Van aki szerint van ilyen van aki szerint meg ez mindenképp szerkezeti hiba. Hogy lehet így eladni majd??? sehogy? :(
2012. aug. 26. 20:50
 4/10 Bence_ ***** válasza:

Több szintes,családi?

Minden új ház mozog. Aki ezt ki szeretné hagyni az megcsinálja az alapot,falakat,tetőt és vár vele 1 évet.

Aztán mehet tovább az építkezés.

Alap alatt lévő földre rá kerül x10 vagy x100 tonna. Ekkora teher (nyomás) rendezi a talajt. Szerintem mát beállt csak a falak mennek utána. Glettelés,festés eltünteti.

2012. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. Egyik szobát már gletteltük hálóztuk festettük, ott nem is jött még elő újra a repedés csak aggódom hogy ha megcsináljuk a többit nehogy megint előjöjjön. Egyébként most hogy így belegondolok csak a fenti szobáknál van repedés...Köszi a választ egyébként!!!
2012. aug. 26. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:

"Minden új ház mozog. Aki ezt ki szeretné hagyni az megcsinálja az alapot,falakat,tetőt és vár vele 1 évet."


Fura nekem felhúzták a házat 8 hónap alatt. Ez 9 éve volt, de valahogy nem mozog semerre!

Igaz alig 60 m3 vasalt beton van az alapban.

:D

2012. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha eladásra építették és minden anyagot kispóroltak belőle, akkor fog még érni más meglepi is!!
2012. aug. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen meglepire gondolsz?
2012. aug. 27. 07:10
 9/10 anonim ***** válasza:

A miénk is mozog!

Itt a környéken mindegyik mozog egy kicsit, pedig nem egy kivitelező csinálta!:)

Nekünk 3 éve épült és eddig csak egy fel van megrepedve!

Szerintem attól is függ,hogy milyen talajra épül!

2012. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nevrokon válasza:
Én 8 éve építettem ytongból. Vannak repedések, mert még nem festettük újra. Felmerült, hogy mivel nem a saját habarcsával rakták, ez állékonysági problémát okozhat (egy statikus szerint). Szerintetek?
2013. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!