Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy hordozható...

Szeretnék venni egy hordozható cserépkályhát! Mi a véleményetek, tapasztalatotok vele? Megérik a pénzüket?

Figyelt kérdés

A következő linken látható kályhát szeretnék venni: [link]

Van e valakinek ilyen vagy hasonló? És mi a tapasztalata vele kapcsolatban. Nekem egy kandallóm volt de rühelltem mert nagyon hamar kihült és nem tartotta a meleget szinte semmit. Soha többet nem veszek kandallót :-(. Sok fa kell a hordozható cserépkályhába? Mennyire tartja a meleget? Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 27. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Én az öntöttvas kályhámat készülök lecserélni egy ilyenre. Az öntöttvasra is azt mondták, hogy az milyen klassz, egész éjszaka tartani fogja a meleget (erre a tűz kihúnyása után fél órával, már hideg volt)...

A cserépkályha biztos tovább bírja, de én úgy 80 ezer körüli kiadást tervezek...

2012. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát én is így vagyok ezzel! Soha többet nem foglalkozok kandallókkal az biztos. Nem azt mondom, hogy abban nincs nagyon hiper-szuper, de az már nem az én pénztárcámnak való :-(

Sajnos mi nem találtunk 80 ért megfelelő kandallót inkább 100 és 130 között vannak a jobbak. Amik meg olcsóbbak azok elég leharcoltnak tűnnek. Inkább rááldozok egy kicsivel többet és hátha jobb lesz.

Nagyon tele volt azzal a micsodám, hogy csak rakom és rakom a drága fát és egyszerűen nem tartja a meleget. Az hozzá kell tenni, hogy a nyílászárók sem a legjobbak egy régi vályog ház, a vele járó régi deformált fa ablakkeretekkel :-) De mivel ezt dobta a gép, meg kell oldani valahogy :-)Én nagyon bízok a cserépkályhába, de ha ez sem válik be akkor feladtam :-( Én kérdezgettem édesanyámékat is mert nekik még van tapasztalatuk a cserépkályhákkal kapcsolatban, elmondásuk alapján nem lesz gond vele. Tovább tart a felfűtés, de viszont nagyon tartja a meleget és viszonylag kevés fával fűthető!

Ha nem jön be akkor csak Torrentét tudnám idézni " ha meg kell b.szódni, akkor meg kell b.szódni " nincs mese :-)

2012. aug. 27. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
a meleg tartása arányos a tömegével. ha könnyű, akkor gyorsan ki is hűl.fel kell fűteni a minél nagyobb tömeget és az utána vissza tudja sugározni a hőt, persze a huzatot csökkenteni kell, mert az kiviszi. ilyen szempontból a tömegkályha a nyerő.
2012. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Holnap megyek érte megveszem :-) A tulaj elmondása alapján 300 kg úgyhogy meg lesz az edzés is ! Ezek szerint a tömeggel nem lesz gond, remélem vissza adja a hőt! Köszi a tanácsokat, majd megírom hogy vált be!
2012. aug. 27. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Gázzal fűtünk, de van egy kerekes villanykályhánk (6 cserép 3 sorban és 3 oszlopban) vészhelyzet esetére. Felül nyitott, hogy cirkuláljon benne a levegő. Amikor nem használjuk, megül benne a por, ezért az első visszakapcsoláskor rettentő büdös.
2012. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hordozhatót nem ismerem,


rakott téglakályhára esküszöm. nagyon jó :)))

nagyon függ az építéstől, a mestertől, hogy milyen lesz az épített kályha. Lehet nagyon jó is, és rossz is.

Ha a cserépkályhát át kell rakni, akkor abból is tégla lesz :) remélem...

2012. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a fotón látható kályha nagyon kicsi!


a meleg tartásához tényleg kell a tömeg!

az én kályhám félkör alakú, kb 2 m × 1 m téglalpra fér rá, 2 m magas, fal között van, 40 m2-t fűt be, napi egyszeri begyújtással 17-18 kg fával.

2012. aug. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A képen látható kályhát megvásároltam és már az én napplimban van :-) Bízom benne, hogy jobban fog fűteni az előző kandallónál és nem csalódok benne.

Hordozható cserépkályhában nincsenek sokkal nagyobbak mert ezért hordozhatóak :D Ha nagyobb lenne akkor már épített kályhát lenne, ahhoz képest pedig valóban " kicsi" pfff 300kg ! A méretéhez képest viszont mindenképp bízom a hő tartásban, tárolásban, ha nem akkor szétverem csákánnyal :D

Mennyi a felfűtési idelye egy ilyen kályhának ?

Köszönöm a válaszokat és tapasztalatokat, üdv

2012. aug. 30. 22:51
 9/9 Lázs Eszter válasza:

Szia!


Most szeretnénk venni egy mobil kályhát.

Milyen tapasztalataid lettek az elmúlt 3 évben a mobil cserépkályháddal? Mennyibe kerül vele egy fűtési szezon? Te építetted be magadnak? Mekkora teret tudsz vele kifűteni? Ha felfűtöd mennyi ideig tartja meg a hőjét?


Előre is köszönöm a válaszod!

2015. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!