Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az amerikaiak miért nem...

Az amerikaiak miért nem téglából építik a házukat a "papír" helyett?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 10:59
 1/8 anonim válasza:
55%
Ezen már én is gondolkoztam, azok strapabíróbbak lennének, mivel annyi természeti veszély fenyegeti őket.
2012. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Mert arra klímára tökéletesek a faházak.

Olcsóak, gyorsan építhetőek, kényelmesek.

A természeti katasztrófák a téglaházakra is lesújtanak, azokat visszaépíteni viszont hatalmas költség és sok idő. Tehát itt pont jó, elfúj egyet a szél, másnap már ott a helyén a másik.

2012. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de én nem faházakra, hanem azokra a papír-szerű anyagokból épült házakra gondoltam.
2012. aug. 29. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
gondolom azokat is az olcsóság miatt építik, de ott van másik érdekességnek a lakókocsi parkok ahol lakókocsikban laknak
2012. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Azokat is fa vázra építik, könnyűszerkezetes háznak hívják őket. A burkolat és a válaszfalak pedig gipszkartonból és különböző faanyagokból, préselt lemezekből készülnek. Nagyon élhető, kellemes kis viskók.

De azért rengeteg a kőház, a legtöbbnek az adja a magját, például egy nagy kandallóval, mellé pedig építik a könnyű szerkezetet. Hidd el, ki van az találva, bár arra hülyébbek az emberek, azért a jól kialakult hagyományoknak van alapjuk.

2012. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó 2-nek mentek a zöld kezek.
2012. aug. 29. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a tégla előállítás túl drága náluk a faszerkezetű építéshez képest.

Ytongot például használnak néha, de az sem jellemző. És az is drágább mint a könnyűszerkezetes házak.

2012. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jol irtak fentebb.

Az elso es legfontosabb tenyezo az epitoanyag meglete/elerhetosege.

A fa az szinte mindenhol es olcson elerheto orszagszerte, es nagyon konnyen es gyorsan lehet vele dolgozni.

Ellentetben a teglaval, amit elo kell allitani, nehezebb szallitani, a megmunkalhatosaga sem olyan jo mint a fae, illetve a hoszigetelese sem.

Persze a fa es a gipszkarton hazak viszont nem olyan strapabiroak, kezelni kell oket a termeszek ellen es amit a filmekben bemutatnak az sajnos igaz, a legtobb ilyen hazon egy komolyabb fegyverrel at lehet loni.


Sok ilyet latni, amikor az egesz epuletet betakarjak, hogy a termeszeket elgazositsak:


[link]


[link]

2012. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!