Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért ennyire fontos ez a...

Miért ennyire fontos ez a felnőtteknek?

Figyelt kérdés

anyám folyton lecsesz mikor fehér törülközőt, alsónadrágot vagy zoknit teszek a színesek közé mosáskor.

de én ezt nem értem. hát az alsónadrágot úgy se látja mindenki, zokninak meg törülközőnek mindegy, mert ott nem a színe a lényeg. pólónál már értem, ott más a helyzet, meg nadrágnál.


17/F



2012. aug. 30. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert legtöbbször foltosan színesedik be a fehér anyag, és olyan lesz, mintha koszos lenne. Vagy ha a sötétek közé teszed, akkor piszkosszürke lesz, és ezek nem valami bizalomgerjesztőek. Én is simán kidobnám ezeket a darabokat.
2012. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A "felnőtteknek"... 17 évesen ez azért már elég gyerekes megfogalmazás, amikor szinte már te is az vagy! XD
2012. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Antimod ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem látja senki (általában) az alsóneműdet, de attól még nem kell, hogy úgy nézzen ki, mintha három kutya megrágta volna. Ez pedig könnyen elkerülhető, ha nem mosunk mindent mindennel.

A szobádat is legtöbbször csak te látod, gondolom mégsem akkor takarítasz csak, ha jön valaki, nem pormacskák között élsz.

2012. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, de azért nem kéne lecsesznie anyádnak. Egyszer véletlenül én is beraktam a sötét ruhákhoz anyum egyik fehér melltartóját, lett belőle kék. Nem dőlt össze a világ.
2012. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen ez elég gyerekes megfogalmazás volt valóban.


igen de a szobámat azért takarítom hogy ne legyek beteg a portól, rendet meg csak azért rakok, mert anyám folyton rikácsol miatta. egyébként meg csak akkor raknék rendet ha jönne valaki, mert szerintem fölösleges. "rendetlenségben" (vagy úgy mondanám hogy hozzám igazodott állapotban) sokkal könnyebben megtalálom a cuccaimat, mint mikor rend van.

2012. aug. 30. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért? Olyan nehéz bedobni azt az egy fehér gatyát a fehér mosásba? Miért pont a színesbe dobod bele? :D


Én nem vagyok egy rendmániás és ezt a feleségem is tudja:) Anyósom bezzeg. Mikor elvettem a feleségemet, az első mosásnál SZÍNENKÉNT (!!!) akarta mosni a ruhákat. Mondtam neki, ez kissé túlzás. Aztán átesett a ló másik oldalára, hogy akkor minden megy egybe. Pár kör szürke-kék-piros póló-ing-gatya után mondtam neki, hogy inkább maradjon a jól bevált színes-fehér felosztásnál. Néha, ha új, sötét cuccot veszünk, akkor azért azt is külön...

2012. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azért, mert szép szines/szürke lesz mindegyik


pluszban a fehér mellé lehet tenni fehérítőt, folteltávolítót, szines mellé meg nem igazán


meg külön van mosópor a fehérhez, külön a szineshez


én anyukád helyébe kimosnám a pirosakkal, és akkor lenne csini rószaszín alsód meg zoknid

2012. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom én nem mosok sosem kimondottan fehéret, én hozzá rakok mindenféle világos színt! Csak kimondottan a sötéteket mosom külön.
2012. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két oka is lehet:

1. Pl. fürödni sem azért szoktam, hogy mások ne érezzék a izzadságszagot rajtam, hanem magam miatt. Tehát egy ruhát sem csak a másoknak nyújtott látványa miatt óvok, hanem saját magam miatt. Nekem jó ránézni, ha szép, eredeti színű, nem foltos.

2. Ha valamit veszek, azt azért teszem, mert olyat szeretnék. Tehát ha fehér törölközőt veszek, akkor azért veszek fehéret, nem kéket, mert fehéret szeretnék. Tehát mosáskor is vigyázok rá, hogy fehér is maradjon.

2012. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!