Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a különbség (az árukon...

Mi a különbség (az árukon kívül) az egyes illóolajok között? Pl: Aromax, Tulasi, BioTherapy, Naturland. Honnan tudhatom, hogy melyik gyártó illóolajai jók?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

létezik aroma, ami olcsó, normál illóolaj ami jóval drágább, és létezik bio minősített, ami még drágább.valamint a tisztaságuk is befolyásolja.vannak egyes olajok melyek elég drágák.

attól függ mire akarod használni.

2012. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kérdések, amelyeket feltettél, engem is foglalkoztatnak. Korábban az interneten találtam egy jó írást ezzel a témával kapcsolatban, ha gondolod, olvasd el. Címe: „Mire figyeljünk illóolaj vásárláskor?” [link]

Az illóolajokat hamisítják is és nem minden termék illóolaj, amelynek a címkéjén az van feltüntetve. Olyan olajokat, amelyek nem növényből vannak kinyerve, hanem szintetikusan, kémiailag, mesterségesen állítják elő, külsőleg és belsőleg sem szabad használni. Az igazi, tiszta, természetes illóolajokat szabad használni belsőleg és külsőleg, de nagyon fontos, hogy az ember tájékozott legyen az adagolásukkal kapcsolatban, mert az igazi illóolaj NAGYON TÖMÉNY.

Volt már olyan is, hogy a gyártóval vagy forgalmazóval vettem fel a kapcsolatot, hogy megtudjam, hogy az általuk forgalmazott termék természetes illóolaj-e vagy nem.

Kérdezted: „Honnan tudhatom, hogy melyik gyártó illóolajai jók?” Jó kérdés! Úgy vettem észre, hogy mindegyik gyártó vagy forgalmazó a saját termékére mondja azt, hogy jó, legjobb... ;-)

Vannak olyan illóolajok, amelyek készítése olyan növényekből történik, amely állítólag bio vagy demeter gazdálkodásból származnak. Egy átlagember ezt hogyan tudja leellenőrizni?

Szoktam gyógyszertári, Aromax, Tulasi, Medinatural, Naturland, Naturol illóolajokat használni. Állítólag a Farfalla jó minőség, azt is ki kéne próbálnom, mert már van viszonyítási alapom, így össze tudnám hasonlítani az általam már használtak hatását a Farfallával.

„Mi a különbség (az árukon kívül) az egyes illóolajok között?” A felhasznált növények termesztési módja és helyszíne, előállítása, illóolajok tisztasága, minősége, felhasználhatósága.

2012. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!