Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tárolós vagy átfolyós kazánt...

Tárolós vagy átfolyós kazánt válasszak?

Figyelt kérdés

Melyiknek mi az előnye,hátránya?


*Azért kérdem, mert a ház konvektoros fűtésű, korszerűsíteném.

*A meleg víz is fatüzelésű hengerről megoldott.


2012. szept. 9. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szakaszos üzemeltetésnél/egykaros csaptelepek esetében a tárolós a jobb, ha folyamataosan kell a melegvíz (pl. csak zuhanyzáshoz használod) akkor az átfolyós a jobb!

Szerintem.


Tavasszal 8 év után elromlott a tárolós cirkóm, és amíg az alkatrészeket beszereztem feltettem egy átfolyós cirkót a helyére. Nálunk egykaros csapok vanak, és megszokásból mindenki középső álásban hagyja és így nyitogatja. Ilyenkor minden kézmosáskor bekapcsolt a cirkó, és fűtötte a vizet a semminek, mert egy rövid kézmosás alkalmával még a mosdóig se jut el a melegvíz. Persze a tárolósból is fogy ilyenkor a melegvíz, de legalább az nem kapcsolgat be ilyenkor, és nem fogyszt áramot/gázt.


Persze a tárolós egy-egy alkalommal utánfűtt nappal is, de ez megvan egy perc alatt. Ha kifogyna tusolás közben (de nem szokott) akkor is 4 perc a normaideje amíg az 55 liter vizet felfűti 60 fokosra!


Az átfolyós bojlernek van mé egy hátránya, hogy nagyban függ a működése a víznyomástól, így néha ingadozik a melegvíz hőmérséklete! Persze egy modernebb ionizációs szabályzású készüléknél ez már nem fordul elő, de egy régebbi készülék képes volt leégetni a bőrt az ember hátáról, hogy aztán lefagyassza...

:D

2012. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szakaszos üzemeltetésnél/egykaros csaptelepek esetében a tárolós a jobb, ha folyamataosan kell a melegvíz (pl. csak zuhanyzáshoz használod) akkor az átfolyós a jobb!

Szerintem.


Tavasszal 8 év után elromlott a tárolós cirkóm, és amíg az alkatrészeket beszereztem feltettem egy átfolyós cirkót a helyére. Nálunk egykaros csapok vanak, és megszokásból mindenki középső álásban hagyja és így nyitogatja. Ilyenkor minden kézmosáskor bekapcsolt a cirkó, és fűtötte a vizet a semminek, mert egy rövid kézmosás alkalmával még a mosdóig se jut el a melegvíz. Persze a tárolósból is fogy ilyenkor a melegvíz, de legalább az nem kapcsolgat be ilyenkor, és nem fogyszt áramot/gázt.


Persze a tárolós egy-egy alkalommal utánfűtt nappal is, de ez megvan egy perc alatt. Ha kifogyna tusolás közben (de nem szokott) akkor is 4 perc a normaideje amíg az 55 liter vizet felfűti 60 fokosra!


Az átfolyós bojlernek van mé egy hátránya, hogy nagyban füg a működése a víznyomástól, így néha ingadozik a melegvíz hőmérséklete! Persze egy modernebb ionizációs szabályzású készüléknél ez már nem fordul elő, de egy régebbi készülék képes volt leégetni a bőrt az ember hátáról, hogy aztán lefagyassza...

:D

2012. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tárolós! Sokkal takarékosabb. Keringetővel egybeépítve ami a csapokhoz nyomja folyamatosan a meleg vizet.
2012. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bence_ ***** válasza:
Ha valaha is több csapot szeretnél egyszerre használni akkor tároló.
2012. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket!:))
2012. szept. 10. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!