Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok, és fogalmam...

13 éves vagyok, és fogalmam sincs hogyan válasszak szakmát! Példát adnátok? Érdeklődési köröm:lovak, aszisztenkedés:elintézni partikat meg hasonlóak! Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 14:04
1 2
 1/16 kovpet ***** válasza:
15%
13 évesen ehhez még van jó pár éved, nem? Mikor fogsz dolgozni? 5-10 év múlva?
2012. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szerintem arra gondol hogy hova menjen tovább középsuliba!

Ha még nem tudod, akkor gimnázium, ott lesz 4 éved eldönteni, de ehhez azért jó jegyek is kellenek, meg szorgalom.

Én a gimit választottam és mit ne mondjak kib.a.szottul megbántam!! Úgyhogy jól gondold meg!

De még van 1 éved, nem?! :)


Esetleg menj állatorvosira, ott majd foglalkozhatsz lovakkal.

Az asszintenkedés ha jól tudom nem a partiszervezést jelenti, de oké. Ilyen sulit nem tudok. Esetleg a vendéglátói szakma ami hasonló lehet. De még úgyis megmondják mikből lehet választani. A barátnőid merre mennek tovább?

2012. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

De amúgy van:

-Kereskedelmi

-Szakácsiskola

-Fodrászat

-Színésziskola is van valamerre de ehhez meg tehetség kell meg jó jegy irodalomból xD

-Nyelvi gimi vagy általános gimnázium

-Vegyészet, gyógyszerészet

-Állatorvosi, és környezetvédelmi

-Varró és divattervező suli

-Informatika és egyéb programozási szak...


szóval elég sok van, de most kapásból ennyit tudtam!

2012. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kovpet ***** válasza:

Középsuli?

"lovak" - állatorvos (egyetem)

"elintézni partikat" - rendezvényszervező (középfokú végzettség elég szerintem)


Szerintem mindkettőhöz jó egy gimi első körben.


Középsulihoz ennél azért kicsit le kellene szűkíteni az érdeklődési köröd.

2012. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Középsulihoz ennél azért kicsit le kellene szűkíteni az érdeklődési köröd."


--> mármint szakközépre gondolsz? :)

A gimnázium és a szakközép is középiskola...


Amúgy én pl. közgazdasági szakközépbe jártam, és végül mégse közgazdásznak, hanem jogásznak mentem, szóval nincs semmi baj, ha az ember végül meggondolja magát. Annyi, hogy szakközépben a választható tárgy(ak) helyett adott, hogy miből érettségizel, ezért, ha nagyon nagyot akarsz váltani, akkor nem kizárt, hogy lesz olyan tárgy, amiből utólag le kell érettségizni.

2012. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Esetleg menj el a Pályaválasztási Tanácsadóba. teljesen ingyenes, ki kell töltened néhány tesztet,beszélgetni kell pár emberrel, pár alkalommal kell menni. és talán ők is mondanak néhány jó ötletet,vagy legalább támpontot, hogy milyen irányba nézelődj!
2012. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kovpet ***** válasza:

"mármint szakközépre gondolsz?"


igen, persze :)

2012. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Bnőm is szereti a lovakat Ő díjugrató szeretne lenni :)
2012. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kommentet!Ige,középsuliba akarok menni,nem akarok gimibe menni mert szentem az időpocsékolás számomra!:))
2012. ápr. 20. 16:30
 10/16 Napkiraly ***** válasza:
Nem írtad h fiú vagy vagy lány. Jó (és ritka) szakmunkásnak menj,abból kevés van mostanság, esetleg orvosnak. Én is elmehetek a francba a diplomámmal,boncolom meg mosom a hullákat a hullaházban. Még időben vagy hogy eldöntsd!
2012. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!