Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért magas az áramszámlám?

Miért magas az áramszámlám?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges az hogy a régi elektromos hálózat(alumínium vezetékek,vékony bejövő kábel) miatt legyen magas a villanyszámlám?

Havi 17000 ft és én nagyon sokallom.

Ami fogyaszt: 1 számítógép+ lcd monitor,2 tv ebből az egyik lcd,1 A kategóriás hűtő,mikró amikor használatban van,dvd,médiabox,világítás a lakásban.

Nagyjából ezek a főfogyasztók.



2012. szept. 12. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

nem sok ez, sajnos

a gépet kikapcsolod, amikor nem netezel?

2012. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezelőtti kis 65 négyzetméteres parasztházunk volt mikor férjemmel ketten voltunk akkor volt havi 20.000FT, volt 1 darab tévénk, 1 80 Literes villanybojlerünk, 1 villanytűzhelyünk amit csak kávéfőzésre használtunk, világítás, ennyi volt, rengeteg villanyszerelő járt nálunk, akkor Áramszolgáltató, nem értették mért van akkora fogyasztás, aztán lett két kislányunk, anyukám hozzánk költözött + lett 1 tévé, + egy számítógép, és használtuk a villanytűzhelyet havonta 30.000Ft lett a villanyt! Eladtuk a házat, vettünk egy másikat ugyan azokkal a fogyasztókkal ötöd magunkra havi 14. 500Ft!
2012. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok, nekünk is kb ennyi cucc megy és 8700 Ft, gondolom főzés gázzal megy és a melegvíz sem villannyal.
2012. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főzés gáztűzhely,melegvíz gázbojler. Szerintem ez nagyon sok :(
2012. szept. 12. 16:16
 5/7 kovpet ***** válasza:

Kapcsolj ki mindent (minél hosszabb időre) és nézd meg, hogy változik-e az óraállás.

A fogyasztókat végig lehet mérni egyesével egy fogyasztásmérővel, az nem sok idő és a műszer sem drága.

Szerintem is jóval kevesebbnek kellene lennie a fogyasztásnak. Persze a hűtő tud enni, ha sokat nyitogatják. Ezért kellene megmérni, tippelni pontatlan.

2012. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez kissé sok,egy 8-10-esnél nem kéne többnek lennie,ha csak ezek vannak amiket írtál !

Van valamid ami nagyon tekeri az órát,vagy esetleg lopják az áramodat!

2012. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg! Panelban lakunk a párommal kb. ezekkel a dolgokkal és 6-7000-et fizetünk. Szerintem is próbáld kihúzogatós módszert!
2012. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!