Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezen a gázbojleren mit állítha...

Ezen a gázbojleren mit állíthatok a kék tekerő gombbal?

Figyelt kérdés

[link]

itt az említett bojler, tehát az mit állít mert a fenti csúszkával az égést állítom hogy mikor begyullad nagy lángon égjen vagy kisebben, az alsó lehet a gyújtóláng állítása?



2012. szept. 13. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
lángmagasság
2012. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de minek a lángmagassága? a gyújtólángé? vagy mikor megnyitom a csapot és begyullad a melegítő láng annak a magassága?
2012. szept. 13. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A felső csúszka a lángmagasság állító.


Az alsó az átáramló víz mennyiségét állítja. Na ez az amit nem kell babrálni, teljesen be kell csavarni és soha többé nem kell csavargatni.

Csak mert elég hamar el kezd csöpögni ha sokat van piszkálva, így hagyni kell békén...

2012. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor a gyújtólángot mivel tudom állítani? mert folyton egyre kisebb és kisebb, és már folyton kialszik olyan pici a láng a miénken
2012. szept. 13. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
pucolóval..az a kormolódástól van...
2012. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és azt elvégezhetem én vagy célszerűbb szakemberre bízni? milyen pucolóval? van erre külön egy spéci pucoló vagy megteszi akármi amivel lehet pucolni
2012. szept. 13. 23:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Helló,


a másik kérdésednél leírtam a tisztítás menetét. A kék színű bigyó, ahogy a 3-as mondja, az átfolyó víz mennyiségét állítja. A csúszka pedig a főégőbe áramló gáz mennyiségét állítja. A gyújtólángot kívülről nem tudod állítani. Nem tudom, hogy a V4-eseknél van-e a burkolat alatt gyújtóláng méret állító csavar, de szerintem első körben semmiképp se állítgassad a burkolat alatti csavarokat.

2012. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az őrláng gázmennyisége nem szabályozható.


Ha leveszed a burkolatot, akkor meglátod azt az alumínium csövecskét amelyik végén ég az őrláng.

Ezt szereld le és fújd ki.

Illetve tisztítsd ki az őrláng fúvókát is.

Ez a fent említett alumínium cső alatt van.

9-es vagy 10-es villáskulccsal tudod kiszedni.

Kiszeded, kifújkálod, visszaszereled.


És a végén szappanhabbal ellenőrizzük.

Nem gyufával!!!

Nem azért mert felrobbanunk, hanem azért mert a kis szivárgást nem mutatja ki a gyufa, csak a nagyobbat.

2012. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
leszedtem a burkolatot egy slagot tettem a cső végére és kifújtam belőle a koszt a gáz fúvókát is letöröltem, és most visszajött az eredeti nagy gyújtóláng, köszönöm a segítségeket :)
2012. szept. 14. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!