Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy 96 négyzetm...

Szerintetek ha egy 96 négyzetméteres földszinti, nagy belmagasságú, cirkó fűtéssel ellátott polgári lakásnak a havi átalánydíja 30 ezer forint, az magasnak számít?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve két szobában a nyílászárókat cseréltünk (dupla üvegezésű thermo ablak). A többi helyiségben a régi dupla ablakszárnyú nyílászárókat öntapadós gumi szigetelőanyaggal láttuk el, és az átalánydíj még így is 30 ezer forint, pedig a fűtés 20-21 fokon szokott menni, én egy kicsit sokallom.

Szerintetek, hogy lehetne még csökkenteni a fűtésköltséget, milyen megoldásokkal?

Válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 15. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Magas-e? Tudja fene. Nekem 120 m2 a házam, 2,60 belmagasságú és havi 27000 a gáz átalány főzéssel, melegvízzel (kombicirkó) együtt!
2012. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sok...


110 m2 2,6m belmagasság, 22,5°C, kondenzációs kombicirkó, kertes ház.


15eFt átalány...

2012. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekünk 3,8 m a belmagasság.
2012. szept. 15. 23:24
 4/17 A kérdező kommentje:
A kazán nyílt égésterű vagy más néven kéményes kazán.
2012. szept. 15. 23:35
 5/17 Bence_ ***** válasza:

Társas házi lakás?

Szigeteléssel, lejeb tudod vinni. Meleg vizet mi állítja elő?

2012. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

a titok nyitja a földszintben van. senki nem fűt alattad, a hideg pince csak hűti a lakást. a másik a nagy belmagasság. ha nincs galéria, akkor érdemes elgondolkodni álmennyezetben, így kevesebb légköbmétert kell befűteni.


mi pont ezért költöztünk anno magasabb emeleti lakásba az első helyett, mert senki nem lakott alattunk, és hiába fűtöttünk, inkább csak a felettünk lakó látott ebből hasznot. mióta a 4.en lakunk, azóta sosem fázunk, és nem fizetünk olyan egetrengetően sokat.

2012. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A meleg vizet a kazán állítja elő.
2012. szept. 16. 22:45
 8/17 Tybor válasza:

A titok nyitja a földszint, ahogy az egyik hozzászóló írta.

Mi 150 nm-n 4 méteres belmagassággal mindenütt 24,5 fokkal és rossznak mondható ablakokkal fizetünk pontosan 25060 átalányt. A kazán sem egy hű. Télen sohasem kell fűteni éjszaka, így reggel 22-23 fok van. a 2.emeleten lakunk, ráadásul egyik oldalt lépcsőház, másik oldalt tűzfal.(Igaz, szigeteltük egykor)

2012. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A másik probléma, amire tudok gondolni, az, hogy csak egy szomszédunk van, illetve a fölöttünk lakik egy idős néni, de ő csak két szobát fűt be. Az egyetlen szomszédunkkal is a legkisebb felületen érintkeznek a falak. Mellettünk lépcsőház van, a másik oldalon meg már egy másik épület.

Ami még rosszul szigetel, az a bejárati ajtó, azt még nem cseréltük ki (régen az előszobát nem volt divat fűteni, ezért szimpla üvegezésű, nem túl jól záródó bejárati ajtó van). Bár a bejárati ajtót is begumiztam, ilyen öntapadós szigetelőanyaggal, meg elé raktunk egy vastag függönyt, szerintem még mindig ez az egyik leggyengébb láncszeme a lakásnak. A falak vastagok, (két szobánál is egy méter).

Még azon gondolkodom, hogy az előszobába veszek még vastag szőnyegeket (most is vannak szőnyegek, de azok eléggé vékonyak) talán az valamennyit felfog a pincéből feljövő hidegből. A többi szobában vastag kézzel szőtt perzsa szőnyegek vannak, szerintem azok viszonylag jól tartják a hőt, illetve van még egy cserépkályhánk, még az előző lakó hagyta itt, csak elég rossz állapotban van, fel kéne újítani, csak az ugye nagyon az sok pénz. Még azon is gondolkodunk, hogyha a cserépkályhát felújítanánk, akkor fatüzelésű érné-e meg jobban, vagy villanyfűtéses (a fával az a baj, hogy nem nagyon lehet hol tárolni, mert ugye ez egy régi bérház, nem kertes ház).Redőnyökön is gondolkozunk, ha éjszakára lehúzzuk, az állítólag sokat számít,illetve ahogy az egyik kommentelő is írta a kondenzációs komicirkót, lehet, hogy be ki kéne cserélni, a régi nyílt lángterű cirkót egy ilyenre, azzal is sokat lehetne spórolni (bár nem egy olcsó dolog kazánt cserélni) csak ezek mind nagy beruházások

Esetleg még valakinek tippje?

2012. szept. 17. 12:11
 10/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, egy két nyelvtani hibát kijavítanék, csak olyan gyorsan írtam, hogy közben nem vettem észre, szóval:

illetve van még egy cserépkályhánk, még az előző lakó HAGYOTT itt.


az egyik kommentelő is írta a kondenzációs komicirkót, lehet, hogy ki kéne cserélni, a régi nyílt lángterű cirkót egy ilyenre.

2012. szept. 17. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!