Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretném lecserélni egy 110...

Szeretném lecserélni egy 110 nm-es ház fűtési rendszerét gázkonvektorról radiátorosra, azaz gáz cirkó kazán vezérlésű melegvizes vagy mifene megoldásra. Van valami elképzelésetek, hogy mibe kerül ez a mutatvány Székesfehérváron?

Figyelt kérdés

3 szoba, konyha, fürdő, wc, belmagasság kb.3 m.

Nem forint, fillér érdekel, hanem csak a nagyságrend.



2012. aug. 21. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kazán: 250 (kondenzációs, egyszer kell megvenni, ne ezen spórolj!)

Kémény: 250

Gázterv és munka: 200

Radiátorok, csövek, szerelvények: 300

Munka: 200


Összesen: kb. 1,2 mFt

2012. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Hát azé' látszik, hogy nem egy 16 Ft-os tétel Áfá-val. :D Nagy segítség amatőrnek egy ilyen kimutatás, mert még alkudozok a ház tulajdonosával a vételárról és a fűtési rendszer cseréje, illetve annak mostani állapota nyilván erősen befolyásolja a piaci árat. Meg az én pénztárcám hogylétét. :D
2012. aug. 22. 09:12
 3/11 Bence_ ***** válasza:

Ha több helyen is szeretnél egyszerre meleg vizet használni akkor egy indirekt tárolót ajánlok.

~1.5 millió környékén leszel

2012. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Bence!

Köszönöm neked is a segítséget. Mit jelent az indirekt tároló? A célját értem, (több helyen meleg víz) de hogyan kell elképzelni?

Köszönöm!

Judit

2012. aug. 23. 10:05
 5/11 anonim ***** válasza:

"A célját értem, (több helyen meleg víz)"


Se Bence, se te nem vagytok tisztában az indirekt tároló lényegével, Bence a direkt tárolóra gondolt, bár ezt meglepő módon igen ritkán használják.


A direkt tároló úgy néz ki, mint egy tartály a kazán után, amibe belemegy a kazánból a felmelegített használati melegvíz (hmv). Ez a víz megy tovább a csapokhoz, és egy harmadok csövön jön vissza. Ennek a visszatérő csőnek a lényege az, hogy a rárakott szivattyúval, és a tárolóban tárolt melegvízzel meg lehet azt csinálni, hogy a kazántól sok méterrel távolabb is a melegvíz megnyitására azonnal legyen melegvíz, mert a csőben mindig mozog a víz, nem tud lehűlni. Persze így idővel lehűl a tárolóban a víz, továbbá, amikor csapot nyitunk, akkor eleinte hideg víz megy a tartályba, ezért van egy második szivattyús kör, ami meg szükség esetén a kazán felé keringeti vissza a vizet, és ezzel melegíti a tároló vizét. Ezt a fajta tárolót azért hívják direkt tárolónak, mert nincs benne hőcserélő.


Ugyan ezt a feladatot amúgy meg lehet oldani indirekt tárolóval is, de abban hőcserélők vannak, illetve önmagában elég nagy mennyiségű víz (300- akár 1000-2000 L, hőtárolás végett), ennek a fajta tárolónak egész más a célja, feladata a különböző hőforrások és fogyasztók összekapcsolása, pl: Gázkazán, vegyestüzelésű kazán, vízteres kandalló, napkollektor, radiátorok, padlófűtés, hmv, stb. Ez a tároló adja a csomópontot, illetve egy tárolási kapacitást, ami azért fontos, mert pl. a napkollekor nappal felmelegíti benne a vizet, éjjel a radiátorok elhasználják a tárolt energiát, stb.


Bár Bencének részben igaza van, de ez a tárolósdi egy teljesen külön történet, később is lehet bővíteni.


[link]


1. Drain–Back tartály


2. Kollektorköri szivattyú


3. Használati melegvíz cirkulációs szivattyú


4. Kollektor szabályozó automatika


5. Hőközpont HK-TEP-… (500-2100 liter)


6. Radiátoros fűtési kör szivattyúja


7. Padló, fal és mennyezetfűtési kör szivattyúja


8. Keverőszelep


9. Radiátoros fűtési kör


10. Padló, fal, mennyezetfűtési kör


11. Gázkazán


12. Gázkazán / Hőközpont szabályozó automatika


13. Gázkazán kör keringtető szivattyúja


14. Szilárdtüzelésű kazán


15. HV (hidegvíz) betáp


16. HMV (használati melegvíz) csapolók


Forrás: [link]

2012. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"KissFerenc1960 válasza:


nem rég cseréltünk kazánt, nagy nehezen megtaláltuk az aranyközép utat az ár és minőség szempontjából. aki kazán cserén gondolkozik az alábbi linket ajánlom figyelmébe: "


Jó-jó, hogy megtaláltátok az arany középutat, de nem írtad le, hogy mit is pontosan.


Webshopból meg van egy pár, én személy szerint a [link] oldalra esküszöm.

2012. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bence_ ***** válasza:

Azt hiszem tudom miről írtam.

Indirekt tároló egy bojler amit a kazánod fűt fel.

Olyan tárolót vettem amiben két hőcserélő van, így később pl egy napkollektor ráköthető így nyáron szinte csak a nap által felmelegített meleg vizet használnánk.(használnád)itt egy kép egy két hőcserélős tartályról. [link]

Két hőcserélős általában 200l környékéről indulnak.

Azért szereltem fel ilyet mert egy átfolyós vízmelegítőnél általában csak 1 csap használható. Egy ilyen tartálynál meg nyugodtan lehet akár 2-3 fogyasztó is (csap). Ha nem szeretnél ilyen tartály, vagy nem tudod hova tenni akkor van olyan készülék amiben van beépített tartály 40l-60l. Azok is jók. Átfolyós kazánt én nem vennék.

Cirkulációs szivattyú akkor kell, ha igényled,hogy egyből meleg víz folyjon a csapból vagy az egyik végpont messze lenne a készüléktől.

Korszerű kazánok már kezelik a napkollektort is meg a cirkulációs szivattyút is.

Kerestem neked, itt van pár beépített tárolós. [link]

2012. aug. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bence_ ***** válasza:
Még annyit, hogy csak olyan készüléket vegyél amit a szivattyút és a ventilátort is modulálja.
2012. aug. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Segítőkész Válaszolók! Nagyra értékelem, hogy ennyire alapos és mindenre kiterjedő válaszokat kaptam.

Van benne homályos rész, nem tagadom, de mivel se a szakmámban, se a magánéletemben nem volt eddig szükség ilyen jellegű tudásra, nézzétek ezt el nekem. :)

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a maximális hozzáállást, a megosztott tudásotokat és a válaszra fordított időtöket.

2012. aug. 28. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:

kedves valaszolo!

nagyon jo modorod van,es kedves vagy.

k.

2014. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!