Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy egyedül élő embernek...

Egy egyedül élő embernek átlagosan mennyi a rezsije?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyár óta lakok egyedül (szakítottunk a barátnőmmel) egy 60 négyzetméteres lakásban. A magas alapdíjak miatt nagyon minimális a csökkenés. Továbbá vannak olyan dolgok, ami nem főre megy, például az internet- és kábeltévé előfizetés. Igaz, hogy egyedi központi fűtéses házban lakok, de nem fogok tudni spórolni a gázzal. Annak ellenére, hogy szinte csak az egyik szobában tartózkodok ha itthon vagyok, akkor is fűtenem kell az egész lakást állagmegóvás miatt. Három éve lett felújítva a lakás, nem szeretném, ha megjelenne a penész a nem fűtött szobában. A fürdőt, a konyhát és az előszobát pedig ugyanúgy fűtenem kell, függetlenül attól, hogy hányan lakunk itt.


Víz- és csatornadíj: 5 ezer forint

Villanyszámla: 5 ezer forint (átalány)

Kábeltévé és internet: 7 ezer forint

Gázszámla: 12 ezer (átalány) - ebben benne van a meleg víz előállításához és a főzéshez szükséges gáz is

Biztosítás: 1100 forint

Szemétdíj: 5 ezer forint három havonta

Közös költség: 4 ezer forint (lépcsőház villany, illetve a felújítási alap)


28/F

2012. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem mindegy hol él. Pest, vidék szobakonyhás lakás vagy családiház. Nem mindegy mennyire fázós, mennyit fűt. Az sem hogy fél e a sötétben egyedül és folyamatosan égnek a lámpák. Van e csatorna. De szerintem normálisan kisebb házban 20 tól ki lehet hozni. Én pl nem szeretem a meleget -20 fokban is max 18fok van nálam. Teljesen jó rövidgatya póló idő. Szal aki 25 ben is vacog simán a dupláját fizeti.
2012. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én távfűtéses, 27nm-es panelben lakom Pesten, nyáron 20ezer körül volt a rezsi, télen 30ezer körül.
2012. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamivel kevesebb,mint ahol többen laknak. De függ attól is, hogy hol laksz.
2012. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valahol 20 és 40 között lesz a rezsi. Szintén csak azt tudom mondani, lakhelyfüggő az összeg.
2012. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem több 2 ember rezsije igazán mint 1-é.


Egyedül laktam,gázos másfeles lakás: villany 4ezer,viz 2ezer,gáz nyáron 3,télen átleg 15ezer,közös ktg 5ezer,upc 6ezer

Kettőnknek villany 5,viz 2500,többi ugyanannyi

2012. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!