Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedül élek, és havonta 8300...

Juicybaba kérdése:

Egyedül élek, és havonta 8300 forint körüli villanyszámlát fizetek, úgy hogy villanybojlerem van. Ezenkivűl csak a hűtő, a laptop, meg a tv megy néha! Szerintetek ez nem irreálisan sok? Lehet, hogy rossz a bojler?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy digitális fogyasztásmérőt és mérd le mi mennyit fogyaszt.

A laptop 30-100kWh típusfüggő mind.

A TV 100-200kWh

Hűtőszekrény?

Izzók?

A bojler passz, de szerintem az sokat eszik.

Kb. ennyit fizetek de megy minden és nincs bojler.

2012. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8300 Ft miért lenne irreálisan sok?Villanybojlernél még kevés is.Inkább örülj neki,hogy csak ennyit kell fizetned.
2012. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha megnézed a részletes számlát ebből az összegből a fogyasztásod kb 3000 ft a többi adó.
2012. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg havi 1400 forint villanyszámlát fizetek úgy, hogy évek óta üresen áll a lakásom, és nincs villanyfogyasztás. Azt mondták azért mert van egy átalánydíj amit akkor is fizetni kell ha nincs használva, de a lakásban van az áram. Azt mondták ha egyszer használni fogom az áramot, majd beleszámolják..

Szóval ha te bojlert használsz, világítást használsz,és egyéb dolgokat mint hűtő, mikró, tévé, laptop akkor nem is olyan vészes ez az ár..

2012. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hűtő nem mind1 milyen.


Pontos tipusát leirod,segitek megkeresni mennyi foritban a havi fogyasztása (előző albimban régesrégi volt,kicsi,de havi 4500forintnyit fogyasztott..)

2012. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bence_ ***** válasza:

Tök jó ár.

Villanybojler magában kb havi 10e

2012. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)A hűtőm az új tipusú, uh szerintem az tuti jó. Akkor sajnos, úgy tűnik ennyi az annyi, csak eddig még nem laktam villanybojleres albérletben...
2012. szept. 20. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csökkentettem a fogyasztást, hogy a villanyboyler elé betettem egy mechanikus kapcsolóórát, (kb.800Ft-1200Ft-ig van az ára) és azon beállítottam napi 15-30 perces bekapcsolást este és reggel, fürdés előtt. A konyhai mosogató boylert csak akkor kapcsolom be, ha mosogatok.

A hűtő típustól függően havi 1000-3500Ft-ig fogyaszt, a laptop kb. 35-40W/óra, ami kb. 2Ft/óra!! A boyler ugyancsak a teljesítménytől függően maximum 100Ft/óra. A Tv is fogyaszthat 10-15 óránként 1 kW-ot, ami 50Ft. Aztán még vannak járulékos fogyasztások, - világítás - valamint a számlán a fogyasztástól nem függő tételek!

2012. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most fizettem a telkesi villanyszámlám: 1300.- huf energia fogyasztás, 3200 Ft. hálózatfenntartás.

Nézd meg te is, mennyi a mennyi?

Tudjátok így megy ez, ha mindent eladnak a fejed fölül.

2013. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!