Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel lenne kevesebb a...

Mennyivel lenne kevesebb a villanyszámlánk az alábbiak változtatásával?

Figyelt kérdés

Mindenhol égő csere energiatakarékosra. (led jó?) Az elosztókat ki szoktuk kapcsolni ha nem kell épp a gép, tv.

Alacsonyabb fogyasztású tv-ket szerzünk be a mostani régi helyett (2 van és 3 uj lesz). Pár ezer forintot lehet ezen spórolni? Sokat számít az energiatakarékos égő? Tényleg csak ott éri meg ahol huzamosabb ideig vagyunk? Pl: fürdő.


2012. szept. 22. 19:46
 1/6 anonim válasza:
49%
Az energiatakarékos égőt úgy érdemes használni, ha hosszabb ideig fel van kapcsolva. Ha kapcsolgatod le-fel akkor elég nagy lesz a fogyasztása.
2012. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az égőkkel csak hosszútávon tudsz spórolni szerintem.

Ha kikapcsolod az elosztókat, szintén forintos spórolás...persze a kicsi is vmi, de még száz Ft-ra sem nagyon jöhet ki.

A tv csere...attól függ, hogy mennyi ideig ment a régi 2 db, és mekkora volt a fogyasztása. Szintén ez vonatkozik az újakra...3 db lehet hogy annyit fogyaszt, mint a 2 régi.

Ezektől ne várjál havi ezer Ft-okat, inkább csak éves szinten.

Ami igazán számít, azok a nagygépek: hűtő, mosógép, mosogatógép, számítógép (az összes tartozékával együtt)

A ledes égőkről nincs tapasztalatom, "sima" energiatakarékos van nálunk mindenhol.


Ezekben nem vagyok biztos, csak az én véleményem. De igeis, az "apróságokra" is figyelni kell. Pl. kihúzod a töltőt, ha nincs rajta a telefon. Ha hosszútávon nem használod az egyik tv-t, akkor ne csak a táviránytóval kapcsold ki, hanem az áramtalanítóval. Ugyanez áll pl. nyomtatóra, hifire, házimozi...

Villanyt hagyjad felkapcsolva, ha tudod, hogy pár percen belül visszamész. Több áram fogy, ha egy óra alatt 8-szor felkapcsolod, mintha égve hagynád.

Ennyi jutott eszembe.

2012. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
44%

Én olyat hallottam, hogy valaki lecserélte a házában az összes izzót ledesre aztán a következő hónapban kijött hozzá az áramkommandó mert annyira alacsony lett a számlája (nem biztos, hogy igaz, mert attól hallottam, aki ezeket árusította).

Durván úgy tudod megsaccolni, hogy egy 60W-os izzó egy órai lekapcsolásával (vagy LED-es izzóval történő kiváltásával, hiszen durván a tizedét fogyasztja, kb. elhanyagolható) nagyjából 2,5 forintot spórolsz.

2012. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem értek egyet az előző hozzászólásával teljesen.

Van digitális fogyasztásmérőm és a telefon toltő nem eszik semmit ha nincs rajta telefon. Hogyan enne ha nincs rövidre zárva az áramköre???

A lámpa akkor fogyaszt ha bekapcsolod és a bekapcsolás pillanatától ugyanannyit eszik. Nincsen kilengése, úgyhogy nyugodtan kapcsolgathatod!

Még annyi hogy a hűtőt mindig olvaszd le!

2012. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A telefon töltője akkor is fogyasztja az energiát, ha nincs rajta a telefon. Erről magad is meggyőződhetsz, ha közel hajolsz hozzá és fülelsz. Hallod a hangját néhány elektronikai alkatrésznek a panelon. Ha pedig feszültség alatt van, akkor fogyasztása is van. Igaz ez elhanyagolható mennyiségű, de ha azzal számolsz, hogy egy háztartásban nem egy ilyen töltő van csak és felszorzod egy évre, akkor máris megtérül, ha kihúzod a töltés befejezésekor. Nincs rövidre zárva? Még szerencse, mert akkor nagyon hamar új töltőt kellene venned.


A tévékkel csak óvatosan, mert az átlagos crt (képcsöves) tévé kevesebbet fogyaszt, mint egy lcd vagy plazma. A plazma tévéket az EU be is akarta tiltani a magas fogyasztása miatt. Ha mindenképpen készülékcserén gondolkodsz, akkor led háttér világítású lcd tévéket vegyél, ezek produkálják a legjobb fogyasztást.

2012. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a privátban küldötteknek is! :)
2012. szept. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!