Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sok a villanyszámlánk? Két...

Sok a villanyszámlánk? Két felnőtt és egy csecsemő mellett a januári és a februári számla is 15 ezer volt, és én sokallom.

Figyelt kérdés
Megnéztem, nyáron nem nagyon mentünk 10 ezer fölé, amiatt több hogy télen sokat világítunk?...
2011. febr. 21. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk (3 felnőtt) 17-19 ezer szokott lenni,de persze nem a személyek számától,hanem a működtetett elektromos eszközök mennyiségétől,azok fogyasztásától,és használatától függ.

Hozzánk képest nem is olyan sok,de ha ti is fűtötök néha elektromos melegítővel,akkor érthető,mert az nagyon sokat fogyaszt.A világítás nem olyan durván sok.

2011. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a világítás miatt.


Azért ne aggódj nagyon, a mi átalányunk havi 23000 Ft, két felnőtt, két gyerek, 2 PC...

2011. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha csak a lámpa miatt több ennyivel akkor sürgősen cserélj minden égőt energiatakarékosra.

Az is lehet az oka, hogy télen hamar sötétedik, többet megy a tv vagy a számítógép mivel be vagy zárva a lakásba és ezzel foglalod el magad.

2011. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. Nálunk 3 PC, 3 tv van,meg hütö,mikró,konzol stb,mégsem fizetunk 11-nél többet. villanybojler idözitö kapcsolójanak meghibásodása, rossz hütö ami meg szokta nyomni.
2011. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:34

Szerintem inkább te fizetsz túl keveset,biztos minden rendben van a villanyóráddal?:o

2011. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

nincs villanyfűtés mert vegyestüzelésű kazánunk van, az elég meleget csinál a babának. 1 PC és 2 tv van,egy hűtő, és egy kis fagyasztóláda a garázsban, de az persze mindig megy. Eddig mindent 30 fokon mostam, most a mosható pelusokat heti 2x kell, és 60 fokon, lehet hogy ez is megdobja.

de tényleg nyáron sokat vagyunk a kertben, most meg nincs mit csinálni...az izzók zöme viszont takarékos.

2011. febr. 21. 17:09
 7/15 anonim ***** válasza:

Jesszus, az irdatlan sok!

Nálunk 4-5eFt szokott lenni a havi villanyszámla egy 100nm-es családi házra és eddig úgy éreztem, hogy sokat fogyasztunk.

Ami van főleg: 300 literes kombi hűtő, 300 literes akvárium, melynek a világítása megy napi 10 órát, a szűrés folyamatosan, 3 tv, a gázkazán stand by-ban is 6W-ot fogyaszt, ha megy fűtés akkor a szivattyúja is árammal megy + füstgázventilátor ez-az, természetesen mosógép, mikró, porszívó, stb, a világítás mind energiatakarékos, de már gondolkodtam rajta, hogy le kéne cserélni led-esre.

2011. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jesszus irdatlan sok-nak.


Mivel én villszer vagyok van 1 pici sejtésem miért van neked 4-5 ezer forintos számlád.Ne reklámozd nagyon mert ha a szolgáltató szétnéz az órád és fővezetéked környékén lehet hogy sírva fakadnál.Ezt az összeget majdhogynem a hűtőládád megeszi.

A kérdezőnek írnám ha van vill boylered az éjszakai árammal számolva (normál díjcsomag 8 óra fűtés)4 személy esetén az kb 5 Ft.

Én havonta 22-23 ezret fizetek igaz itt villany a tűzhely hidrofor 3keringető 1 pc 2tv 200L boyler 3nő.

2011. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16:34 vagyok. Minden rendben a villanyóránkkal :D A 3gép, tévé stb természetesen nem egyszerre megy, csak érzékeltetésként írtam, hisz ha nálunk 3 idegen ember(albérlet) nem fogyaszt annyit, akkor egy kisbabás családnak sem kellene hogy több legyen, ahol azért együtt tévézik stb a család.
2011. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

21:08-nak!


Érdekes villszer lehetsz! Szerintem ne nagyon reklámozd. Ugyanis kb 2 éve cseréltek a szolgáltatótól villanyórát. Előtte is, utána is az új órával kb ugyan annyi volt a számla.

Továbbá nem tudom honnan veszed, hogy nekem hűtőládám lenne. De ha lenne is, az azért durva lenne ha napi 3kWh-t fogyasztana. Az valami ipari hűtőkonténer lehetne már.

A másik lakásunkban, ami ugyan csak egy 46nm-es panel, 1922Ft szokott lenni a havi átalány számla. Ha kell be is tudom mutatni a csekket és semmi baja az órának. Igaz ott csak egy hűtő, egy tv és egy laptop van.

2011. febr. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!