Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fóliák (akár konkrét...

Pityesz kérdése:

Milyen fóliák (akár konkrét típussal) kellenének 15-20 cm-es kőzetgyapothoz, stukatúr mennyezet padlás felőli szigetelésénél?

Figyelt kérdés
kell-e a szigetelés alá és fölé is? hőtükrös nem hőtükrös? gondolom mindenféleképp páraáteresztő

2012. szept. 24. 12:35
 1/2 A kérdező kommentje:

lényegében én a padláson teríteném le a fóliát-gyapotot-fóliát (teljesen sík, nincsenek gerendák ami közé be kellene rakni)

nem tudom jól gondolom-e, de én ilyen sorrendben raknám (felülről lefelé):

-Solflex lélegző hőtükör fólia - hőtükörrel felfelé, nyáron visszaverje a padlás hőjét

-15 vagy 20 cm kőzetgyapot

-Solflex lélegző hőtükör fólia - hőtükörrel lefelé, télen visszaverje a lakás melegét a stukatúron keresztül

ennek van értelme?


másik dolog, említettem hogy nincsenek ugye gerendák ami közé be lehetne rakni, viszont ha telibe terítem nem tudok rálépni egy esetleges cserépjavításhoz, kábel behúzás szolgáltató váltásnál bármi egyéb... tárolásra nem kellene arra van a melléképületek felett padlás


rakjak ki 2méterenként téglasort hogy pallókkal mégis tudjak mászkálni? vagy mi lenne használható megoldás?

2012. szept. 24. 12:52
 2/2 gomzoli ***** válasza:
Ugyanezt tervezem én is, ugyanilyen famennyezetű házunk van, én is "leszőnyegezni" szándékozom a padlás padlóját, de én nem fóliázom, hanem egyszerűen felülről leburkolom 12 mm-es OSB-vel a gyapotot.
2012. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!