Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Penészes falak ellen mit...

Penészes falak ellen mit tehetnék? Létezik olyan megoldás, ami nem túl drága, de hatásos?

Figyelt kérdés
Ne nevessetek ki kérlek,ez nagyon komoly gondom. Félek a penésztől...Igen,úgy ahogy mások a kutyától, vagy a póktól...Költözni fogok néhány héten belül,de ahová költözöm penészes a fal. A barátnőm felajánlotta, hogy leszedi helyettem,de nem tudjuk,hogy hogyan? Valaki ajánlotta a hypos vizet. Az jó lehet? Eltünteti? Vagy mit csináljak vele? Kimeszelni most nem fogok tudni...max tavasszal.
2011. jan. 19. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ecetes vízzel mossátok le a falat, de lehet kapni penész eltávolító spryt is. A nevét nem tudom, de a háztartási boltban meg tudják mondani, hogy melyik az.
2011. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Én vettem Savó penészirtót csak befújod és kész.De ha nincs itthon domestost hígítok és azzal spriccelem.Ugyanaz a hatás.Nem kell se dörzsölni semmi kifehéredik.

Majd a tavasszal kimeszeled addig semmi baj nem lesz.

2011. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És ha le domestosos vízzel csinálom,akkor nem fog kiújulni? Vagy azért párszor majd még spriccelgessem le miután eltűnt,az után is? Ez nem ilyen fekete penész,hanem szőrös, barna! Nagyon félelmetes! :(
2011. jan. 19. 23:19
 4/15 anonim válasza:
86%

A Savó nagyon jó a penészre.

Befújod ,bespricceled vele a falat,és a penész eltűnik.

De vigyázz nagyon hypó szaga van,úgyhogy ne közvetlen a költözés előtt csináld kell egy pár nap a szellőztetésre.

2011. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi,ment mindenkinek a zöld kéz! :)
2011. jan. 19. 23:24
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha szőrös akkor Savót használj!!

Rég ott lehet.

Nyilván én nem várom meg ha kezdődik spriccelek!

Szóval Savó aztán megelőzésre mehet a Domestos hetente!!

2011. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad a penészt vakarni hígított 1:4 hipós vízzel szórófejes flakonnal kell lefújni. Egy idő után kiújul mert a falak diszperzittel vannak festve ami szervesanyag és a penész táptalaja.
2011. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért nem szabad vakarni?
2011. jan. 19. 23:45
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Szellöztes ki naponta legalább 3x, használj párastoppot is. Ezekkel megakadályozhatod, hogy a penész újra megjelenjen. Tavasszal szedd le az előző festéket, és mészalapú festékkel festesd ki a falat.
2011. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha vakarod csak jobban szétkened a spóráit = még több lesz.

Ha le is törlöd valahonnan papírtörlő vagy rongy mehet a kukába.

Nálunk vályog a ház elég nedves a fal, tömény hypoval szoktam spriccelni az leszedi.

2011. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!