Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vizes tüzifa valóban néhány...

A vizes tüzifa valóban néhány nap alatt is elég sokat szárad, ha szellős helyre van leborítva?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen fajta. Az akácnak mindegy.
2012. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-4 napra valót tegyél a kazán/kályha köré, és kiszárad.
2012. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
valamennyit igen, de a vizes friss fa nedvességtartalma 50% is lehet és így elég rossz a fűtőértéke. 2 évet kell szárítani, de legalább egyet illene.
2012. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

vizes, nedves tüzifa, szén (tüzelésere nem de kormolni jó)


Ezen a télen próbáltam ki, mert mindenhol nedves tüzifát kapsz a télen, mert így nyerészkednek rajtunk, tüzifa üzlet... már szinte sehol se tiszta, vizet adnak el ahogy csak tudnak a tuzepek is! Locsolják is csak te nem látod.


Ne ess kétségbe, apritsd fel minél vékonyabra( ha majd sűrűn beraksz sokat a kazánba nem ég el gyorsan de jól le kell zárni ha már beizzot), aztán a legjobb ha a házon belül a radiátorokon v fűtőtesten szárítod 1-2 nap mert a hő bent marad mint a pára. Az első körben száraz fával inditsd a fűtést. A fa legjobban állítva szárad de fontos hogy rácsozott, szellősen pakold NE szorosan, tömören egymás mellé és több rétegbe egymáson, így a levegő tud járni közte nagyon fontos. Nekem igy 60 fokos radiátor 2 nap alatt úgy kiszárította a fát hogy 80 fokig is felment a kazán. Ne a kazánon szárítsd mert a párolgás hőelvonás a házban viszont bent fűt a pára is, nem vesztel hőt de szellőztess néha. A következő vizes adagot kiszárítja a már megszáradt. Az első kört inditsd száraz fával! A fa ha földön tárolt gyorsan beszívja a párát, mint a szivacs. Minél szárazabb annál kevesebb fogy el, mert több hőt ad le az égése. Kellemes fa illatot a házba :)

2016. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez olyan mint amikor egy szétázott könyvet lapjaira szedel megszártod összerakod, gyorsabb mint ha egybe szárítanád, mert kiteregeted nagy felületre a belsejét. A vizes fa is ég valamennyire de NEM AD kellő HŐT csak elhamvad. Menni fog, kitarást..
2016. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ahogy írták fentebb, szabad levegőn, szellős helyen 1-2 év alatt szárad légszárazra, azaz kb. 10-20 % nedvességtartalmúra. Példaként mondok mérési eredményt, mert kíváncsi voltam én is arra, ami a kérdésben volt. Nem túl száraz fát sikerült vennem, ezért mértem. Raktam egy hasábot a cserépkályha alá, egyet a tetejére. Mondjuk csak hobbi kályha, szóval nem úgy van fűtve, mint ha ezen múlna a lakás hőmérséklete. Ami alatta volt, az 1 hónap alatt 8.8%-ot száradt, ami a tetején, az 13.2%-ot. Sajnos nem tudom, hogy mennyiről indult, mert műszerem nem volt.
2017. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!