Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd füstje beborítja a...

Msebi06 kérdése:

Szomszéd füstje beborítja a házunkat, mit tegyünk? Lent a többi.

Figyelt kérdés

A mi házunk vagy 40-50 éve épült, a szomszédé olyan 10 egy külön műhellyel együtt. A műhelyből fűti fával az egész házat. Építéskor volt 1 kémény, aminek papírja is van, és mesze a házunktól, de épített egy másikat is, ami a házunktól kb 10-15 méterre van, és a házunk emeletét se éri el. Gondolhatjátok hogy dől ránk a füst. Ez megy most idén 4. éve, már veszekedések, minden féle volt, többször majdnem le lett csapva, csak nem mert kijönni otthonról. Azóta kitalálta, hogy már ennek a kéménynek is vannak papírjai, de ezt nem tudom igaz-e. Sztem erre nem adtak volna papírt. Mit tudok ez ellen tenni? Birtokháborításért jegyzőtől kérek papírt az jó? Esetleg pereljem be? Van sok videóm, kamerával, telefonnal fölvéve, dátum rámondva.

Másik kérdés, hogy van 3 kutyája, és már lent szedik szét a kerítést mikor a miénk ott van, és nekünk is nekünk akarnak mindig jönni nem csak a kutyára. Itt a kutyák ellen lehet vmit tenni. Éjszaka is mindig ugatnak. Esetleg vmi trükkök a kutyák ellen? Nem szívesen bántom őket, de ha muszáj, van itt 3 gyerek, se a füstöt ne szagolják, és aludni is tudjanak a kutyáktól. Másik része meg hogy asztmásak.

Akármi ötletetek van akár piszkos ügy is meghallgatom.



2012. okt. 8. 19:20
 1/8 anonim válasza:
100%
A kéményre rá kell kérdezni, és a papírokat is köteles megmutatni, de ha nagyon nem hajlandó bejelentést lehet tenni, én a rendőrséget javaslom, mert azt nem tudom, hogy a földhivatalnál mennyire foglalkoznak vele, de ott is meg lehet próbálni. Ha nincs rá papírja, márpedig olyan alacsony kémény nem éppen szabályos, vissza kell bontania, vagy magasabbra építenie. A kutyákkal szemben, a kerítést nem dróttal csinálnám meg hanem palával, az elég masszív, hogy a kis nyomorultak ne rágják át magukat, és nem is fognak látni benneteket. Vagy két kerítés, egy belső és egy külső, a belsőre meg rá kell kötni egy villanypásztort, nem halálos, viszont megtanulják a második, vagy harmadik esetre, hogy nem nyúlunk át a szomszédhoz. Az éjszakai alváshoz: ha ők zavarnak titeket, ezt ti is megtehetitek, kutyasíp, aztán addig fújni amíg van levegő a tüdőtökben, egy idő után hallgatni fognak.
2012. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bence_ ***** válasza:
100%
Önkormányzat építési osztályára menj be. Jogszabályt biztosan tudni fogják. Remélem segíteni fognak.
2012. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mind2 választ, tenni fogok valamit, mert ez nem mehet így tovább.

A kutyasíp az hogy tud segíteni?

2012. okt. 9. 07:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Építési osztály jó ötlet, főleg hogy a kémény szabálytalanul van megépítve.
2012. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, beszélek a jegyzővel (haver) és megkérdezem, hogy birtokvédelmi papírt kérjek, vagy építésügyi osztályra menjek-e, szerinte melyik a hatásosabb. Ha meg az egyik nem sikerül csinálom a másikat.

Építésügyi osztály az még pénzre is jól megbünteti őt gondolom. Nagynénémék most építkeztek, és a kémény meg az egyik gerenda között nem 5, hanem 6 centi volt és több száz ezerre akarták büntetni, csak sikerült elcsitítani az ügyet, akkor gondolom itt is tesznek rendet tesznek, és gyereknek is lejjebb lesz az arca ezek után.

2012. okt. 10. 07:31
 6/8 anonim válasza:
A kutyasíp olyan frekvencia tartományban szólal meg, hogy az ember számára nem érzékelhető, de a kutya nagyon is hallja. És az a hang, amit a síp kiad, borzasztóan tudja irritálni a kutya fülét és azzal együtt az idegeit. Olyan ez neki, mintha 17 kHz-es hangot hallgatnál, nagyon rossz, és még az agyad is belezsibbad. Szóval ha egy ideig fújod, nem az ugatással lesz elfoglalva, hanem a fülei védésével. (amúgy a sípot idomításra találták föl, mert ha a kutya meghallja, inkább csinálja a feladatot, minthogy azt a zajt hallgassa, persze később játékként fogják fel a feladatot, hisz nem a kínzásukra találták föl, de lehet arra is használni)
2012. okt. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, én azt hittem, hogy nem irritálja a fülét, mer ügye ha fújod odajön a kutya. Majd kipróbálom. Amúgy érdekesség képen egy erdőben milyen messziről hallja meg egy kutya?
2012. okt. 11. 08:22
 8/8 anonim válasza:
Jó kérdés, hogy erdőben milyen messziről hallja meg a kutya, férfiasan bevallom, hogy nem tudom, még sohasem próbáltam ki. De ha megfújsz egy sípot az erdőben, és valakit megkérsz, hogy menjen egyre messzebb, és szóljon ha nem hallja a hangot, akkor nagyjából a kutya is olyan messziről hallja meg a sípot, talán valamivel még messzebbről.
2012. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!