Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párátlanítás házilag?

Párátlanítás házilag?

Figyelt kérdés

A kérdésem az volna, hogy milyen módon lehetne megoldani házilag a párátlanítást, anélkül hogy vennem kéne 40+ ezres gépet hozzá.


Olvastam eddig olyan módszerről hogy ipari sót raknak valami ruhába és az alá pedig valami tároló edényt, amibe csöpöghet a víz.


Sajnos Ceresit féle termékről csak rosszat olvastam, úgyhogy azt elkerülném; a kis vízmennyiséget termelő berendezés meg lehet hogy nem lenne elég, lévén nagyon párás a levegő.



2012. okt. 18. 02:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
18%

Végy egy fém lapot,amit hűts alacsonyabb hőmérsékletre a szobától,majd végy egy ventilátort,és fújasd a levegőt a lemezre,persze alá egy edényt!

Régi hűtőszekrény... a hűtésre.?Meg egy kis barkács készség

2013. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 pulykanyak válasza:
51%
Én az éttermekben található sószóróból merítettem ötletet.fagyisdobozba szórtam asztali sót, (alulra)meg rizst.bedugtam a lakás sarkaiba,szekrények tetejére. . olcsóbb ,de szerintem keress új albit.
2013. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Sziasztok!

A legerősebb vízmegkötő anyagok közé tartozik a kalcium klorid (ez van egyébként a ceresit tablettás gépében is), amit nagy mennyiségben lehet olcsón beszerezni, és kis barkácsolással nagy mennyiségben jó eredményeket lehet elérni. Pl. ahogy írtad szövetben, harisnyában felfüggesztve vödör felett vagy 5 l-es műanyag kanna teteje levágva, visszafordítva tölcsér szerűen és abba a só, de szabad a pálya... :D

Kb. 200-ft kilója, ha egyszerre kiraksz 10 kilót az biztos hatásos, gyári tabletta 450gr! :)

2015. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!