Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új kandalló jól megrakva...

Új kandalló jól megrakva füstöl. Mi a probléma? Részl. Lent

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Az ügyben írok, hogy nem rég lett beüzemelve egy íves hunor kandalló 8kw.

Már megy meg minden szupi, csak annyi a bibi, hogy ha nagyon' megpakolom (értem ezalatt pld.: a füstcső már vörösen izzik) akkor füstöt ereszt.

Mindenhol tömítve van, sziloplasztával, 1500°c ig bírja a tömítő, rendes kandallóhoz való. s nem spóroltam, ment ahova kellett.

Ahogy néztem, nem az ajtón,légnyíláson,v hamuson száll fel a füst, hanem fentről, ahol össze van rakva a kandalló és a cső... Minden új ! a füst szaga nem 'fából' jövő füst, hanem valami mesterséges anyag, elég kellemetlen szagú!

egyik ismerősöm mondta, hogy ez csak a védőbevonat lehet, amivel lekezelik a csövet, ne rozsdásodjon. Ez lehet a füst forrása, avagy a tömítés adja meg magát?

Huzat az van rendesen, szóval kilőve hogy az jönne ki.

Előre is köszi.



2012. okt. 24. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ismeerősödnek igaza lehet, ez a védőanyag szaga és az füstöl, most ég bele a kéménycsőbe, ez normális. Amikor mi felújítottuk a fűtésrendszerünket és új helyre került a kandalló meg új kémény meg minden lett nekünk sokáig a kéménycső szigetelése füstölt mert nálunk a kéménycső úgy van megoldva hogy keresztűlmegy a félházon mivel a kandallónk a nappali egyik mellékhelyiségébe lett elhelyezve a kémény pedig a fürdőszobánk mellett van és ugye a cső a plafonon keresztül meg és az be lett burkólva téglával plusz a belsejét kibéleltük üveggyapott szigeteléssel és nálunk is ugyan ez volt amikor beüzemeltük napokig volt ez a jelenség meg ugye a kémény cső is füstölt mert a védőréteg akkor égett bele. A szerelő mondta hogy ez normális, éjjel ne fűtsünk vele full erővel ha ne muszáj és szellőztessünk óránként. Ez egy ideig elfog tartani kb 1 hónap vagy 2 utána fokozatosan elmúlik, ez sajnos ezzel jár.
2012. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen !

Ahogy észrevettem ez a jelenség akkor adódott, mikor megraktam, alapjáraton nem is érzékelhető, sőt nincs is. akkor úgy tűnik nekem gyorsan sikerült 'leégetnem'.

Köszönöm a választ, s a tanácsod megfogadom. nem szeretnék itt maradni ha mégsem az lenne, bár van jelző is. de jobb félni.... :)

2012. okt. 24. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezeket a kályhákat nem arra tervezték, h annyira megrakd, hogy izzon a füstcső.


Sőt, ha így teszel, rengeteg energiát pazarolsz, hiszen a meleg egy része nem hasznosul, hanem eltávozik a kéményen át.


Folyamatos "közepes" tüzet kellene benne tartani, kicsit fojtva. Ha így teszel, a hamu is kevesebb lesz.


Az eleinte keletkező fura szag és füst valóban lehet védőbevonat, de akár a sziló is, ha nagyon nagy a hő.


A sziló egyébként teljesen felesleges volt. Semmi szükség rá.

2012. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!