Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek miért alszik el...

Vurugya béla kérdése:

Szerintetek miért alszik el állandóan az őrláng?

Figyelt kérdés

Van egy gázbojler és egy gázkazán. Mindkettőnél az van, hogy egyszer csak elalszik az őrlángja. A bojleren kifigyeltem, hogy 1-2 másodperccel azután alszik el, hogy elzárjuk a meleg vizet, kattan egyet és kész.

A gázkazán őrlángja is hasonló: a termosztát kikapcsolása után alszik el.

Gondoltam arra, hogy kicsi a láng, de nem. Simán eléri a hőérzékelőt. Gondoltam arra is, hogy koszos a hőérzékelő, de nem merem tisztítani, nehogy tönkretegyem.

Mit tanácsoltok?



2012. okt. 24. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudnék segíteni,ha megírnád mindkettő tipusát!
2012. okt. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit a láng melegít az nem hőérzékelő hanem hőelem!Ha a láng nem eléggé melegíti akkor nem ad akkora áramot hogy nyitva tartsa az őrláng szelepét.Az is lehet hogy leromlott az állapota és ki kell cserélni.Ha vízkő van a hőelemen azt óvatosan le lehet vakarni nem túl éles késsel.
2012. okt. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kazán: FÉG

Bojler: Vaillant


Előre is köszi!

2012. okt. 27. 00:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vízkő a termoelemen? Ez elég vadul hangzik! Láttál már kazánt?

A tárgyra visszatérve: Lehet rossz termoelem, max.termosztát, koszos (esetleg kormos) gyújtóégő és/vagy tűztér, túl nagy huzat. Javaslom a termoelem cseréjét. Az esetek többségében ez a baj. Ha nem, akkor is jól jöhet később egy tartalékba.

2012. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem a konvektorral volt ez tavaly....

Ki kell hívni egy szerelőt, hogy állítsa nagyobbra egy kicsit ezt az alap őrlángot.

Nálam az volt a baj hogy túl kicsi volt az őrláng és állandóan elfújta a szél.

2012. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A kazán tovább betegedett!

Már nemcsak az őrláng alszik el, hanem egyszerűen fűtés, azaz a legnagyobb lobogás közben kihuny. Őrlángostul.

Mit szóltok?

2012. okt. 30. 22:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Termoelem, vagy maxtermosztát. Vagy nem elég a kazán vízforgalma és tényleg 100 fok felé megy a vízhőfok. Jó lenne tudni, hogy hány fokos a kazánban a víz, amikor kialszik a láng. Vagy: járatni a kazánt, és a termosztáttal kikapcsolni. És ezután figyelni, hogy a kazán hőfoka tovább emelkedik-e. Pár fokot még melegedhet kikapcsolt égőnél, de ha 10, vagy annál több fokot "túlszalad", akkor simán túlfűthet. Ez lehet lerakódás(vízkő és/vagy iszap), szivattyú, visszacsapószelep probléma. Esetleg ezek közül több is egyszerre.Típust tudsz mondani (írni)?
2012. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, szia Kérdező!

Én az első vagyok,,,gondoltam valamelyik kolléga segít rajtad azért nem írtam mert rengeteg a dolgom ilyenkor,mert én gázkészülékszerelő vagyok! Bocs!

Szóval a Féges tipusú kazánnál a termoelem áramkörbe be van iktatva egy "biztonsági kazántermosztát"Ami a kazántest bal oldalán fölülről van fefogatva és két vezeték megy hozzá!Ezen keresztül jut a mágneshez az a pici /10mV-os/feszültség amit a termoelem ad le!Ennek az a szerepe hogy ha túlmelegszik a víz a kazánban,akkor mint egy kapcsoló,bontja a termoáramkört és kikapcsolja a mágesszelepet ami zárja a gázt!Az esetek 99%-ban az ebben lévő érintkező hibásodik meg /oxidálódik/ és nem adja át azt a pici áramot teljesen és a legkisebb rezdülésre is kikapcsolja a gázt! ezt kellene vagy kicserélni,vagy régebbi tipusoknál,bontható,és meg lehetett tisztitani az érintkezőjét!Ezt úgy vizgáld meg hogy ha keservesen megmarad az őrláng,akkor koccints rá akár az ujjaddal is ,azonnal elalszik a láng,és így megbízhatatlan az üzeme...Át kötni NEM szabad csak ha vizsgálod,,,mert kiiktatod a biztonságot!!!...A Vaillantnál is van egy ilyen kis "gomba"az áramkörben,csak ott a kémény eldugulása ellen véd! az is hasonló módon van bekötve,,,annak az értéke kb 70 celsius fokos!...A Fégesé 95 fokos!!! ezeket a szerelők stemco /sztemkó/-nak hívják!...

Mondom!!! ha átkötöd és úgy nem alszik el akkor ki kell cserélni és nem úgy hagyni!!!...hát ennyi!... kérdezz nyugodtan... : Üdv!

2012. nov. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Bocs, most néztem csak, hogy leírtad a típust. Gondolom valamelyik cirko-ról van szó. c21, c40, zc18... mindegy. Kb. 1500 Ft egy termoelem. Kicseréled, figyelve, hogy a láng ne égesse el a termoelem tartó alu öntvényt, vagy a termoelem vezetékét. Ha bevált, örülsz neki. Ha nem, akkor van egy tartalék termoelemed. Kenyeret nem kér és jó ha van.

2012. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, sikerült a hibát elhárítanom. Kisebbre vettem a láng erősségét és közepesre tettem annak a biztonsági kikapcsolónak az érzékenységét.

Most jóval lassabban fűt fel, de nem alszik el, csak igen ritkán. Hőelemet nem veszek habókra, időm sincs rá, meg nem is tudnám kicserélni egyedül. A vízkövön jót mulattam én is:)

Még annyit kérdeznék: mikor bekapcsolt a termosztát, de nem égett a gáz, akkor a hideg vizet tekerte körbe a rendszeren egy motor, ugye? Mennyi áramot fogyaszthatott ez az üresjárat?

2012. nov. 7. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!