Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért veszi el a meleg vizet...

Miért veszi el a meleg vizet és a nyomást a zuhanyzóból, ha közben mosogatnak? Hogyan lehet ezt a problémát megoldani?

Figyelt kérdés
Ha épp fürdenek, akkor nem szabad mosogatni, mert kellemetlen a hirtelen hideg víz a zuhanyzóban. Hogyan lehet elérni azt, hogy a fürdő és a konyha egymástól függetlenül használja a vizet?

2012. okt. 28. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Két melegvízforrás másként nem megy ez nálunk is így van.De ki lehet bírni ha valaki fürdik addig a másik ne zuhanyozzon.
2012. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze-persze ki lehet bírni, de kíváncsi voltam, néha olyan bosszantó. Egyre többen leszünk a családban, és egyre bosszantóbb lesz :-/
2012. okt. 28. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi szolgáltatja a melegvízet? Ha van egy 1/2"-os keresztmetszetű cső akkor abba nem lehet három olyan keresztmetszetűt becsatlakoztatni mert leesik a nyomás!
2012. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez így van sajna..nálunk fordítva van...slozit ne húzd le mert leesik a nyomás...külön csatlakozó lenne a megoldás de panelban bajos...


1ébként milyen keresztmetszetű a cső?mert a fürdés mosogatás kombó nálunk simán megy...kicsi a keresztmetszet sztem

2012. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert a víz arra megy, amerre tud. Tehát emerre meg van nyitva a csap. Ha két helyen egyszerre van megnyitva, akkor értelem szerűen a két helyen fog folyni, fele-fele mennyiségben. Mivel csak fel mennyiségű melegvíz megy a fürdőszobába, az ugyanolyan mennyiségű hidegvízzel keveredve hidegebb végeredményt fog adni.


Igen, a megfelelő csőátmérővel lehet javítani a helyzeten, de teljesen nem küszöbölhető ki.

Pl az elágazási pontig vastagabb cső menjen, az elágazástól meg két vékonyabb. Így ha az egyik ágban elveszed a nyomást a vastag csőből, még marad annyi benne, hogy a másik vékonyabb ágat tudja táplálni.


Remélem érthetően írtam le.

2012. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Fél colos horganyzott cső van mindenhol.

2012. okt. 29. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a termosztátos csaptelep:

[link]

Egy pillanat alatt beszabályoz és mindig a beállított hőmérsékletű vizet engedi.

2012. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bence_ ***** válasza:
Átfolyós vízmelegítőt lecseréltem egy indirekt tárolóra. (bojler) Azóta lehet mosogatni, fürdeni, bárhol bármit használni.
2012. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!