Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az előnye és hátránya a...

Kovács.ádám. kérdése:

Mi az előnye és hátránya a könnyűszerkezetes házaknak?

Figyelt kérdés

Megéri e ezt az újfajta eljárással épült házakat megvásárolni?

Hogyan kell felvenni a kapcsolatot a cégekkel, és tudnátok ajánlani aki már vett ilyet, várom a tapasztalatokat..??

Tényleg ki lehet választani mindent a burkolattól a wc-ig???


2012. okt. 29. 09:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Gyors építés, Jó hő, és vízszigetelés olcsó kivitelezés.

Hátránya, hogy nem annyira időtálló, mint a hagyományos tégla építés. A hangszigetelés sem a legjobb, valamint a falak nem teherbíróak, és nem lehet akárhova súlyos tárgyakat felszerelni. Azokat előre, vagy utólag beépített tartószerkezetre lehet függeszteni. Egy gipszkarton kb. 12,5 kg sújt bír el. Egy konyhaszekrényt nem.

Egyébként jól lakhatóak a könnyűszerkezetes házak.

Az építés minősége, és a felhasznált építőanyagok minősége a meghatározó.

2012. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha építtetsz házat, mindent te választasz meg, de ez minden anyagnál így van.


Előnye:

Öööö, még gondolkodom, addig írom a hátrányokat.


Hátránya:

Az átlagosnál is jobban ki lehet spórolni belőle az anyagot, és ezt általában meg is teszik.

Különösen jól lehet spórolni a fa vegyszeres kezelésével, ami jó is, meg rossz is: Jó, mert nem egy vegyszerdobozban laksz, rossz, mert pár év alatt elkezdhet szétrohadni az egész. Mert a téglával ellentétben ez ilyet is tud...

Hőszigetelése igazából semmivel sem jobb, mint másnak, rendes szigeteléshez ennek is vastagnak kell lennie, de legalább cserébe még nem is terhelhető rendesen a fal, a téglára legalább egy képnél többet föl lehet rakni könnyedén, erre csak szívás árán.

Ciki, amikor nagy viharban vetemedik a ház, mert hogy semmi súlya, és mint írtam különösen jól ki lehet belőle hagyni kevésbé fontosnak tűnő dolgokat (ismerősömék példája...).

Építeni drága, eladni lehetetlen, biztosítása drágább, tűz esetén képes a padlóig leégni, míg a tégla általában menthető, szuvasodok, gombásodik, vetemedik, kiszárad és recseg, átázik és penészedik, stb.


Visszatérve az előnyökre: Semmi nem jutott eszembe...

2012. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

kicsi a tömege így nyáron jól átmelegszig, bár jó hőszigetelő, de télen a kis tömeg miatt gyorsan ki is tud hűlni.

gyorsan kész van.

2012. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Aki a hátrányokat sorolta nem lakott ilyenben!

Ha jó szakemberrel építteted, akkor csak előnye van!

Gyorsan kész, nem nyikorog, nem vetemedik, s nagyon olcsó a fenntartása! A tégla is korszerűtlen lesz pár év után!!! Nézz meg egy 10-15 éve épített téglaházat. Kifűthetetlen, vizesedik stb...

A mi könnyűszerkezetes házunk (90m2), évi fűtésköltsége, melegvízzel 6 fővel, 24-26 fokkal, évi 120-130 ezer ft.

Nyáron 1 klíma lehűti, sosincs meleg!

2012. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

Az ismerősömék példája kifejezésen mi nem érthető??? Mellesleg az exemékről van szó, és laktam abban a házban pár évig.


Ha jó szakemberrel építteted: Magyarországon senki sem a jó szakembert keresi, hanem az olcsót, így nincs is jó szakember. Ebből kifolyólag rendesen megépített ksz. ház sincs.


A gyorsan kész is eléggé relatív: alappal ugyan úgy 3 hetet kell várni, mint bármi másnál, a fal felhúzása egy rendes csapatnak téglával is meg van pár nap alatt, csak amíg a téglához nem kell nagy csapat, ezért lassan haladnak, addig a ksz.-hez muszáj a nagyobb csapat, ezért jobban is haladnak. Amivel a tégla lassabb, az a födém, mert ha feszített, betonozott, akkor ott bizony kellene várni megint 3 hetet, de az összes többi munka ismét kb. ugyan annyi idő. Igazából a ksz.-nél muszáj valami nagyot durrantani, ha már beltartalom nincs, ezért próbálnak nagyon gyorsak lenni, de ez meg a minőség rovására megy.


Továbbá megfogadtam a tanácsodat, és megnéztem egy 10-15 éve épült tégla házat (a sajátomat, 99-ben épült), és vizet sehol sem látok (mellékesen a vízszigetelése a téglának és a ksz.-nek is ugyan olyan...), illetve a fűtéssel is teljesen meg vagyok elégedve, ugyanis 130 m2-t fűtünk, 4-en lakjuk, mindig, mindenhol 23 fok van, és az éves számlám 160-170 eFt (melegvízzel, főzéssel). Klímánk nincs, nem is kell.


És beszélgessünk az árakról! Kollégámék éppen építtetnek egy tégla házat, 165 eFt/m2, ksz-re rákeresve 100-200 eFt/m2 közötti árakat találtam, szóval átlagban csak minimálisan olcsóbb, de eladáskor (azaz a befektetési értéke) lényegesen rosszabb neki, sok bank hitelt sem ad rá, biztosítása drágább, "katasztrófaállósága" töredéke a téglának, extrém példa, de egy íjjal át lehet lőni a ksz. falát, kellemetlen, amikor a vihar a szomszéd cserepét a falon keresztül szórja be, nem véletlen, hogy amerikában ha nincs pince, akkor óvóhely van kiépítve, elvégre a ház kb. semmit sem véd.

2012. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Rothenberger ***** válasza:
100%
Én egy ilyenben lakom két éve. Ez egy acélszerkezetes ház. Kivitelezési költsége nem tér el más technológiáktól. A hőszigetelés szempontjából túlteljesíti a passzívház követelményt!!! Érthetőbben: Egy Bauhausban 42.000.-Ft-ért vásárolt "vicc" kategóriájú kandallóval fűtöm a házat. Ha süt a nap akkor elhúzom a függönyöket és nem fűtök. Pl. ma sem gyújtottam be még és -5 fok van kint. Az éves fűtés költsége nem haladja meg a 100.000.-Ft-ot. Mindezt 170m2-en. Az acél sosem fog vetemedni és nem lesznek benne kártevők sem. Fából én sem építenék ilyet... Kis kézügyességgel elkészíthetők bizonyos dolgok saját kivitelezésben is ami nálam milliós megtakarítást eredményezett a ház költségeiből. Ha komolyan érdekel, privátban szívesen segítek... Hozzáteszem, hogy extrém körülmények között (sarkvidék) és földrengésveszélyes helyeken, a világon mindenhol hasonló technológiát használnak. Vajon miért? A biztosítása pont ugyanannyi mint más épületeké. Hangszigetelése klasszisokkal jobb az általam korábban lakott épületeknél. Példa: Éjjel bekapcsolt a riasztónk egy hiba miatt és nem ébredtem fel rá, hogy kint szirénázik. Végül a szomszéd (akinek ytong háza van) telefonált rám, hogy élünk e még. Persze mint mindent ezt is el lehet cseszni a kivitelezésnél, ezért érdemes olyanra hallgatni akinek komoly tapasztalatai vannak a témában.
2012. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
10%

"A hőszigetelés szempontjából túlteljesíti a passzívház követelményt!"


" kandallóval fűtöm a házat." "Az éves fűtés költsége nem haladja meg a 100.000.-Ft-ot"


Keményem félre vagy vezetve, de legalább hiszel benne és ezért nem zavar...


Passzív ház: Annyira jó a hőszigetelése, hogy a benne lévő hőforrások (emberek, berendezések) elegendőek a fűtésére.


Te fűtesz.


Akkor még is mivel teljesíti túl a szigetelése a passzív házra vonatkozót? Ébredj fel a házad max A, de inkább csak B besorolású...

2012. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Rothenberger ***** válasza:
100%
Még egy okostojás... A háznak hivatalosan is A+ minősítése van. A falazat hőátbocsátási tényezője (U értéke) 0,12 W/m2K. A passzívház minősítéshez szükséges érték: 0,15 W/m2K. Ezek tények, mint ahogyan a korábban leírt számok is. Egyszerűen nem hiszem el, hogy mindig akad egy túlképzett aki jobban tudja mint én aki benne lakom. :) Sehol nem írtam, hogy ez egy passzívház, de a falazata megfelelne a követelményeknek. A falazat vastagsága 31cm és a könnyűszerkezetes technológia miatt csak 15cm-t vesz el a hasznos alapterületből. Próbáld ezt meg porotherm téglával...
2012. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Kellemetlen, amikor felébresztik az embert az álmából...


"Sehol nem írtam, hogy ez egy passzívház"


Azt nem is, de azt, hogy


"túlteljesíti a passzívház követelményt!!!"


igen.


Te azért elég sokat (passzívházhoz mérten persze) fizetsz fűtésre... Ne a papíroknak higgy, hanem a számláknak, az alapján valami sántít...

2012. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Rothenberger ***** válasza:
100%
Max 100.000.-Ft egy évben... Tényleg sok. Főleg úgy, hogy ritkán van 26 fok alatt a hőmérséklet a házban. Vannak akik havonta többet fizetnek ugyanekkora alapterületre (170nm). Majd eldönti a többi olvasó, hogy ez jó e avagy sem. De ha te tudsz jobbat előállítani egy 42.000.Ft-os "fűtésrendszerrel" ekkora alapterületre, akkor azt igazán megoszthatnád velünk. Tuti, hogy sokan kapnának rá...
2012. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!