Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az előnye és hátránya a...

Kovács.ádám. kérdése:

Mi az előnye és hátránya a könnyűszerkezetes házaknak?

Figyelt kérdés

Megéri e ezt az újfajta eljárással épült házakat megvásárolni?

Hogyan kell felvenni a kapcsolatot a cégekkel, és tudnátok ajánlani aki már vett ilyet, várom a tapasztalatokat..??

Tényleg ki lehet választani mindent a burkolattól a wc-ig???


2012. okt. 29. 09:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted...


Nem az évi 100eFt-ot sokallom, hanem azon röhögök, hogy elhiszed, hogy a szigetelésed jobb, mint egy passzív házé (és ezt betudod a ház könnyűszerkezetes mivoltának), ezért csak 100-at kell fizetned, miközben ha igaz lenne, amit írtál, akkor olyan évi 20-40eFt-ban meg kéne álljál. A házad nem tudja azt, ami a papíron rajta van.


Olvasd el a #2-est, és gondolkozz.

2012. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Rothenberger ***** válasza:
100%
Te nem érted. A falazatról beszélünk és nem a komplett házról. A falazat tudja azt amit egy passzívház falazatának tudnia kell (ami az előírás). A nyílászárók és egyéb komponensek, szinte biztos, hogy nem felelnének meg egy passzívházban de a falazat önmagában igen. Bár ezt más építési technológiákkal is el lehet érni de a könnyűszerkezet az ami leginkább helytakarékos. Azaz sokkal több marad a hasznos alapterületből mint más esetben. Én a ráfordított költség tekintetében meg vagyok elégedve...
2012. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
27%
"Könnyű"szerkezet a nevében is benne van,,, A tengerentúlon ha van egy kis vihar a fél város összedől...
2013. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom.Mindenesetre én nekem ez van,de én nagyon szeretem,mert pont az a jó benne,hogy nem annyira "tehetetlen",gyorsan fel lehet fűteni,utána folyton ki-be kapcsol a fűtés,kb 5 percenként,de pont ez a jó benne.S mondta,aki építette a házamat,hogy például egy porotherm 38-as tégla ugyanakkora hőtároló kapacitással rendelkezik,mint az enyém,de rosszabb a hőszigetelése.Nyáron meg nem sopánkodom,kibírom,bár nincs nagyon 30 foknál több,ahhoz képest,hogy könnyűszerkezetes.
2014. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
3%

Szépen eladták neked a hibát, mint "jó funkciót"...


Ha egy épületnek jó a hőtároló képessége és/vagy a hőszigetelése, akkor a kazánnak nem kell 5 percenként kapcsolgatnia. Hiheted, hogy ez így jó, valójában nem.


A hőtároló képesség (tárolt hőmennyiség) az fajhő (c) szorozva tömeggel (m) szorozva hőmérséklet különbséggel (deltaT), azaz Q=c*m*dT


Nos:

A téglafal fajhője: c=1,047 kJ/(kg*K)

A könnyűszerkezetesére nem találtam adatot, de a heraklit és hasonlók jól közelíthetik, annak c=1,675 kJ/(kg*K)


Eddig azt hiheted, hogy juhúúú, mennyivel jobb a könnyűszerkezetes, de igen ám, az könnyű, 2-3000 kg/ház, a tégla 20+tonnájával szemben:


Tégla, 1 fok változásra fajlagosítva: Q=1,047*20000= 20 940 kJ

Könnyűszerkezetes, 1 fok változásra fajlagosítva: Q=1,675*3000= 5 025 kJ


Tehát egy azonos méretű tégla és ksz. ház hőtároló képessége ~4x-es a tégla javára.


Ezért (és a és a nyári melegről írtak miatt gyalázatosnak tűnő szigetelésed miatt) kapcsolgat szerencsétlen kazánod egyfolytában...

2014. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.Hát én nem tudom.Nem is értek igazán ezekhez.De én a házamban sokkal egyenletesebbnek érzem a hőmérsékletet,mint egy téglában.Akkor lehet,lejjebb kéne vennem a kazánon a vízhőfokot,hogy ne kapcsoljon annyit.De nyárra elkészül a cserépkályha.Mindenesetre köszi.
2014. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Tévhit: A téglaház sem ad hőtároló falakat. Miért is? Azért mert egy modern falazóblokk sok kis vékony cserepekből épül fel, közötte pedig légrés van. Egy kisméretű téglafal valóban tárolja a hőt, de a modern falazóblokkban csak a belső vakolat és az első sor cserép a téglából, ami összesen 35mm. " [link]
2016. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Sziasztok, mi könnyűszerkezetes házat építtettünk. A drágábbat választottuk, mert hittük, hogy akkor jobb lesz a minősége. (230eFt/m2). A házzal nem lenne gond, de a profinak tűnő kivitelezővel annál több volt. Slendrián volt, túlvállalta magát (5 helyett egyszerre 20t kivitelezett), az utcáról vette fel a plusz alvállalkozókat. Az alapanyagok minőségével nem volt gond, de a kivitelezés! Arról nem is beszélve, hogy nem fejezte be teljesen és nem hivatalosan még milliókat kért zsebbe, hogy be is fejezze. Mert ha nem adja vissza az építési naplóban a területet, akkor nincs használtbavételi engedély, sem hitel, sem csok! Ezzel próbált zsarolni a szerződéskötés előtt profinakt tűnő cég. Csak ajánlás alapján válasszatok céget, ne a honlapja alapján.
2017. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Úgy tűnik , egyetlen előnye a CSÓK készsége. Jó esetben. A kivitelező ugyanúgy elronthatja, mint mindegyik másik házat. Sőt, jobban. Látom már itt is megvan a a "végén megzsaroljuk a kivitelezőt" hozzáállás.

Az eredmény, még jó esetben is drágán, egy rossz hőtartó képesséű ház, aminek nem bírnak meg nehezebb tárgyakat a falai, és egy nagyobb szél eldeformálhatja az egész szerkezetét... (ezért némelyik biztosító nem is köt rá biztosítást...)

Az sem jó, h nyáron állandóan klímázni kell. egészségtelen is. Meg, pszichológialag sem jó, hogy egy számszeríj átviszi simán a ház falát.

2017. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
0%

További hátrányok..

- A belső hangszigetelése nem vetekedhet egy téglafallal. Az egymás melletti szobákban igen nehéz magánéletet élni .

- szinte biztos, hogy nyáron állandóan klímázni kell a lakást.

- a nem hozzáértő kivitelezők miatt gyakran megereszkedik a mennyezet hőszigetelése, és penészedni kezd.

A bogarak (sőt siklók, v más állatok is, akik eszik a bogarakat!!) szeretnek beköltözni a réteges falazatba, több ízeltlábú vendégünk lesz, mint egy téglaházban

"Sok könnyűszerkezetes technológia létezik, és ezek közt az olcsó az igazán vacak is. Egy minőségi, acéltartós könnyűszerkezetes ház ára viszont már megegyezik, vagy magasabb egy tégla ház áránál.


Egy téglaház építési ideje optimális esetben kb. 5-7 hónap, a könnyűszerkezetes házé 3-4. Szóval 2-3 hónap előnyért hátrányok egy életre?

2017. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!