Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől magas a páratartalom a...

Mitől magas a páratartalom a házunkban? (80-100%)? 15 éves ház 38 porotherm tégla külső pucolással szig. Nélkül. A szellőztetésen kívül mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Csak padló fütés van. Akartam radiátorokat de nem jött össze rá a pénz.
2012. okt. 29. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teregetést lehetne csinálni talán célzottabban, olyan helyiségben ahol van ajtó-ablak is, azon kívül pedig vannak párátlanító készülékek.
2012. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet vizes a padló vagy a falak.


Nálunk szerencsére normális ,de vannak időszakok amikor a meleg és a hideg találkozási pontjain "izzad" a fal.


Szerintem minden nedves dolgot próbálj letakarni és úgy fűteni.A teregetést ,ha teheted inkább garázsban vagy kint a hidegben.

Hogyha nem jön össze akkor szerezz párátlanítót:S

2012. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
9%

Magas a pára az otthonába??

Ceresit Stop pára és pápá pára!!


amúgy 2 ft-ot nem az egész kócerájuk


javaslom kapd le a tetőt és úgy már jó lesz minden

2012. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"amúgy 2 ft-ot nem az egész kócerájuk"


Atyafi! Olyanról beszélsz miről pukkanásod sincs! Vegyianyag a Ceresit ami a legtöbb párát felszívja!Ha többet akarsz eltávolítani akkor ott az elektromos párátlanító, van sokféle.

2012. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A páratartalom ott szokott nagy lenni ahol , kisgyerek van és ruhát szárítanak , főznek , nedvesek a falak vagy a nem kellően szigetelt talajból jön.

Ám alacsony helyiségben ahol zsúfoltan laknak sokan ott is megnő a páratartalom.

Az se mindegy hogy van rakva az a poroterm tégla .Láttam már olyat ahol állt a kondenzvíz a nemrég műanyag alapú diszperzittel festett falon.Ott penész is lesz nemsokára.

Ezért jobb mésszel festeni mert akkor megmarad a falnak a saját légzése és elnyeli a pára egy részét.

Szellőztetni pedig fontos.

2012. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%

4es ha kötekedni akarsz menj a parlamentbe.. ott mondhatod amit akarsz a kutyát se érdekli, de itt se..

vettem már a csudálatos cuccukból és annyi volt, ismét rájöttem,milyen barom vagyok, hogy megint hagytam magam átverni holmi pápá pára bigyó szlogennel

de te csak vegyed vigyed nyugodtan áldásom rátok

2012. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kalmj ***** válasza:
Télen jó szellőztetni, mert a hideg huzatban kicsapódik. Nyáron meg a légkondi kiviszi. A kémiai párátlanítók, pl. kálcium-klorid nagyon lassan dolgoznak.
2012. okt. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden nap szellőztetünk minden helyiségben kétszer is,főzéskor bukóra nyitva van az ablak,van pára mentesítő(tablettás)hamar van benne víz.Gondoltam átfúrom a plafont és egy szellőző csövet rakok bele.
2012. okt. 30. 19:05
 10/12 kalmj ***** válasza:

A falat ne furkáld ki! Inkább a nyílászárótés utána erősítsd meg a a keretet. Van ilyen cég is amelyik csinál ilyet, de most nem találom. De ezzel csak kiengeded a benti meleget, a párát viszont nem csapja ki.

Az 5°C-os levegőben 6,8g/m3 víz lehet maximum. Nálad mondjuk 20°C-os 80%-os levegő az 13,8g/m3. Na ezt kell kicserélni kereszhuzattal és lement a páratartalom 50% alá. [link]

Namost, ha mondjuk 300m3 levegő van a lakásban, akkor 2,5liter vizet kéne kidolgozni a lakásból. Mennyi víz gyűlik a párátlanítódban egy nap?

2012. okt. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!