Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy kandallóm. Elégethetek...

Van egy kandallóm. Elégethetek benne külön brikettet, nem fogja károsítani a kandallót, ha csak külön égetem?

Figyelt kérdés
Egyébként a brikettnek jobb,vagy rosszabb a fűtőértéke a hagyományos fánál,illetve olcsóbb,vagy drágább?

2012. okt. 30. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
És a fatüzelésű kandallónak nem árt,ha pellettel is fűtök benne?
2012. okt. 30. 17:23
 2/7 anonim ***** válasza:

A pelletet nem ismerem...


Brikett alatt mit értesz?


- Tojásszén, fabrikett, biobrikett?


A fűtőértéke mindegyiknek jobb, mint a fáé, és árban drágábbak.


Tojásszén:


Előnye: ritkábban kell rakni rá, jó fűtőérték, hátránya: sok salak.


Fabrikett, biobrikett: önálló fűtőanyagként igen drága, és nagyon kell vele vigyázni. Óvatosan tüzelve, egyszerre 2-3 db-ot rárakva nem tesz kárt a tűzhelyben, de ha túl sokat raksz rá egyszerre, akkor igen (én robbantottam már fel vele csempekályhát).

Viszont ha keveset raksz rá, az csak úgy jó, ha van időd folyamatosan figyelni, mikor ég el, és újra rakni rá.


Keverve fával jobb, mert akkor a fa fűtőértékét megnöveli, viszont a fa jobban megtartja a parazsat.


Kandallóban csak akkor használd, ha csukható ajtaja van, ugyanis a biobrikettel való gazdaságos tüzelés külön technika, külön oda kell figyelni, mikor kapjon levegőt, és mikor kell elzárni...


Anélkül nagyon drága vele a fűtés. De ha kitapasztalod a módját - főleg a saját tűzhelyedben - akkor fával kombinálva nagyon gazdaságosan ki lehet jönni belőle.

2012. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fabrikettre gondolok!
2012. okt. 30. 19:35
 4/7 golgota9 válasza:
Szerintem jobb a fűtőértéke de drágább is.
2012. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb a fűtőértéke, mint a fának. Ha jó minőségűt használsz olcsóbban jössz ki, mint fával.
2012. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Pellettel mi a helyzet?Elégethetem egy fatüzelésűben?
2012. nov. 3. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:
El lehet benne égetni, de nem lesz olyan hatékony, mint a brikett és macerásabb is.
2012. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!