Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan működik a radiátorra...

Hogyan működik a radiátorra felszerelt költségmegosztó. A leadott hőmennyiséget vagy a szoba hőmérsékletét méri? 5 fokozat van rajta, de csak a 4-5 fokozatot lehet használni. Talán a Távhő nem megfelelő hőfokú meleg vízzel tölti fel a rendszert?

Figyelt kérdés
Van-e annak valamilyen hatása az én lakásomban mért hőmérsékletre illetve a fogyasztásomra, ha a mellettem-alattam-felettem lévő lakásban reggel 7 óra és este 17 óra között le van kapcsolva a távfűtés? Az ÖKO program tájékoztatója szerint 6 %-os költségmegtakarítás érhető el így, ezzel szemben nálam nemhogy csökkenés de kb.25-30 %-os növekedés van - ennyivel több távhőt fizetek, mint a költségmegosztó felszerelése előtt.

2012. nov. 2. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan meleget akar az ember, mint a költségmegosztó felszerelése előtt, akkor a gatyája rámegy a fűtésszámlára.


A szoba hőmérsékletét méri.

Pont ezért is van az, hogy nálunk, az idén először, de már épp ideje volt, tavasszal leolvasták a fogyasztást, kivették a mérőt, de az ideit csak a fűtésszezon előtt szerelték be. Ugyanis nagy felháborodást keltett mindenkiben, jogosan, hogy a nyári hőséget is fogyasztásként mérte az elmúlt években, amíg egy az egyben cserélték, nem pedig tavasszal kivették, ősszel pedig beszerelték.

Emellett arra is figyelj, bár nem tudom nálad hogy van, de nálunk ha 21fok alá csökken a hőmérséklet a szobában, automatikusan beindul a fűtés. Télen nem is tudok szellőztetni egy jóízűt, mert ha én szellőztetek, a radiátor elkezd fűteni:( Persze van rajta egy pöcök, amit ha elhúz az ember, akkor elvileg nem kellene bekapcsolnia alacsony hőmérsékletnél sem, de nálunk ez valahogy nem működik, hibás.(

2012. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

Ha a szoba hőmérsékletét mérné, az igen nagy baj lenne. Akkor aki szigetelné az ablakait, az jól megszívatná magát :)

Természetesen a radiátor által leadott hőmennyiséget méri. Elvileg.

2012. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a radiátorok által leadott hőmennyiséget méri, akkor hogyan lehet az, hogy nem egyszer, és nem csak nálunk, de édesanyámnál is előfordult már, hogy ahol egész télen nem volt bekapcsolva a radiátor, ott is volt fogyasztás?

Az ebédlőben soha nem fűtünk, és minden leolvasás alkalmával ott is jegyeznek fel valamennyi fogyasztást. Márpedig az a radiátor még mióta mi itt lakunk, egy molekulányi hőt sem adott még le.

2012. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A költségosztó feladata az érkező hőmennyiség regisztrálása.

Méri a szoba levegője és a radiátor hőmérsékletét és a 2 különbségéből számítja az egységet amit a főtáv alapul vesz(évente) mint fogyasztási érték,és ebből(is!) változik a fűtés érték számlád,persze a számításánál az elmúlt év fogyasztási ciklust veszik alapnak. Évente újra számítják neked az értéket a leolvasás után.,azaz ezt nevezik szorzónak.


Az 5- skála az már teljesen más téma, más a neve is.. az 1 termosztátos radiátor szelep(Műanyag tekerő)

Feladata; levegő hőmérséklet változásra képes nyitni-zárni a fűtővíz útját.Átlagosan a 3-as értéken 20-21C fok körül szabályoz..nyit..zár !

Fontos hogy NE TAKARJUK be,vagy körbe ne pakoljuk ezt a műanyag fejet,mert akkor ott meg reked a hő..és elzárja a víz útját,persze te meg fázni fogsz a szoba másik végében 18C fokban. Hagyjuk szabadon nem bezártan... minél jobban tudjon keringeni a szoba levegője !

A főtáv számládat több dolog befolyásolja;ezek :


1. Mennyi meleg csapvizet használtál el a múlt hónapban.

2. Mennyi hő érkezett be a teljes házba fűtés célra.

3. Milyen szorzóval számítják a (2-ből kalkulált érték) a hőfogyasztásodat,és ehhez az előző évi átlag fogyasztásodat vették figyelembe alapul,azaz szorzó érték.

2012. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

2011.05.-én költöztem be egy 4 emeletes lakásba lakom a 4.-en ami 32 m2-es a fürdőbe fordul meg a víz így két nagy cső fűti a lakást egész télen, így 18-19 fok van a lakásban a két szobában a radiátor 0-án van. 2012.01.08-án a kis szobában 7 egység volt a mérőben a nagy szobában pedig 15 egység. Ma olvasták le a mérőket újra 2013.01.09.-én a kis szobában 9-re ugrott a nagyban pedig 69-re mi a fene van amikor 0-ás álásban volt mint a két radiátor? Mértem szinte hetente a radiátor és a szoba hőmérsékletét egy műszerrel és semmi kiemelkedő nem volt a radiátoroknál. Nem értem most mi van kérlek segítsetek mi tévő legyek, hiszen tényleg nem fűtöttem úgy ahogy eddig se.

Várom válaszotok!

2013. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!