Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éjszakai áram mérőállását...

Éjszakai áram mérőállását hogyan kell diktálni?

Figyelt kérdés
Eddig ahol laktam (otthon, albérletben)csak simán bemondtam a mérőállást telefonon, vagy interneten. Most egy kicsit gondban vagyok, mert a saját vásárolt házamban éjszakai mérő is van és azt nem tudom, hogyan kell bediktálni. Csak simán hozzáadom az elfogyasztott mennyiséget a nappalihoz? Lehet egyszerű a dolog, csak én nem tudom. Légyszi segítsetek... :D

2012. nov. 2. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
külön
2012. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bediktálásnál be kell mondani az óra számát. Mindkét órának van száma. Azt diktáld be az óra állásával együtt. Ne keverd a kettőt!
2012. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogyasztásihely azonosító.Mérőóra száma.Mérőállás.

Küldés........

A két külön mérőórának nem lehet azonos se a gyári száma,se a mérőállása,külön-külön kell elküldeni.

2012. nov. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahhha..ezt nem tudtam, hogy kulön kell bediktálni, mivel egy másik mérő. És arrol is majd egy kulön csekk fog jönni, vagy rajta lesz a nappali számláján? Ugyanakkor kell diktálni, mint a nappalit? Köszönöm a válaszokat.. :)
2012. nov. 3. 16:20
 5/6 Bandi bácsi ***** válasza:
Az ELMŰ-nél a fogyasztási hely azonosítójának megadása/bepötyögése után egy géphang előre mondja a fogyasztásmérő gyári számát (először az "éjszakaiét" amit vezérelt áram mérőnek hívnak..) Ez után ütöd be ennek az óraállását+ a kettőskeresztet. majd a géphang mondja a 2. (további) mérők gyári számát és ugyanígy "bediktálod" annak az értékét. Mindezt egy napon, egy telefonhívással.
2012. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. nov. 4. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!