Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik még 100-as izzó?

Létezik még 100-as izzó?

Figyelt kérdés
A szobámban kiégett az izzó, de meglepődve tapasztalom, hogy SEHOL nem lehet kapni hagyományos 100 w-os izzót! Elég nagy a szoba, és egy foglalat van, tehát kellene a 100-as teljesítmény. Ezektől az energiatakarékos izzóktól hülyét kapok. Drágák és gyengék. Hagyományosból max. 40-est láttam a boltokban...

2012. nov. 3. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a nagy fájdalmam, egyszerűen nem lehet már kapni.

2009 szeptemberében vonták ki a forgalomból, azóta a 60 wattos izzó is ki lett vonva.

Már csak a gagyi 40-es van mindenhol.

2012. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

100W halogén, ugyanaz.

[link]

2012. nov. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 is írja, ne is keresd, mert az egész EU területén beszüntették a forgalmazását, talán környezetvédelmi okokra hivatkozva.
2012. nov. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

A 100W halogénbetétes egy picit még erősebb fényt is ad mint a normál izzószálas.

De ha helyesen választasz energiatakarékos izzót akkor abból egy 20 W-os ad olyan fényt mint egy 100-as normál izzó és ha helyesen választasz már a hülye kékes fényt sem fogod unni mert vannak már meleg sárga fényűek is mint a normál izzó.

Az enyém a példa de sok más is van a boltokban:

-Osram D lux 2700K 20W 990 Ft.(Ez egy 6x6-os nappali szoba világításáért felel nálam)


Az a lényeg hogy ne no name kínai gagyit vegyél 200 Ft-ért és mindig nézd meg a színhőmérsékletét a dobozon, a 2700K a meleg sárga,a 6400K a rossz kékesfehér fényű!

2012. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez az én egyik nagy dilemmám, hogy az újféle izzók annyiféle változatban kaphatók! És nem tudom, hogy melyik ad közel olyan fényt, mint egy normál izzó. Megveszek egy x tipust nem kevés pénzért, aztán kiderül, hogy gyenge, vagy idegesítő a fénye, vagy ezer év mire "bemelegszik", és leadja a teljes fényerejét. Még nagy a káosz ezen a téren a boltokban is. Másrészt nem értem ezt az indokot, hogy környezetszennyezők voltak a hagyományos izzók!

A válaszok szerint már 60-ast sem érdemes keresni :-(

2012. nov. 4. 17:48
 6/12 Bence_ ***** válasza:

Halogént kapsz. Ugyan azt fogja tudni mint a régi 100W-os. Csak pl az 70W-os lesz. De izzó szálas.

Kompakt fénycsöveknél meg rajta van, a lumen. 2000 lumen szerintem elég.

2012. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bence_ ***** válasza:

Jó volt a példa. :)

[link]

2012. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ilyen halogén izzót még nem is láttam, csak ezeket a hülye fénycsöveket, amik 18693645 kivitelben kaphatók.

És jól hangzik, amit írnak róla. Az ára sem olyan brutális.

Köszönöm szépen!

2012. nov. 5. 15:57
 9/12 Bence_ ***** válasza:
Szívesen!
2012. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez sem elvetendő lehetőség:

[link]


A halogén izzóknak az a baja, hogy nagyon melegszenek, és emiatt a foglalat elkezd hamar megbarnulni. 2000 órát írnak rá, de inkább bírnak annyit, mint egy hagyományos izzó, háromszoros áron.

2012. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!