Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Maximumra van tekerve a...

Maximumra van tekerve a radiátoraink szabályzója, és HIDEG minden radiátor. Hogy csinálhatja ezt a főtáv?

Figyelt kérdés
kb. 2 éve szerelték fel a radiátorokra a szabályzót a saját embereik. ez tudtommal azért hasznos, mert ÉN döntöm el hogy mikor mennyire akarok fűteni. fűtési szezon van, maxra tekertem minden radiátort és a radiátortestek a csővel együtt teljesen hidegek két napja! nem lehet hogy minden radiátorunk pont egyszerre romlott el, de akkor tényleg megteheti ezt a főtáv, hogy nem fűt ha nem akar? nincs semmi számla-elmaradásunk vagy ilyesmi, mindig fizetünk mindent... Budapesten lakunk. és megfagyunk.

2012. nov. 5. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell légteleníteni a rendszert, a radiátorokat?
2012. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a gyanus, h a cső is hideg. Mert azt hiszem, az még akkor is meleg, ha koppra elzárod a radiátornál. Legalábbis nagyimnál így van.
2012. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

itt nem kell. eddig volt fűtés már pár napja, igaz épphogy langyos-meleg volt, de legalább volt.

eddig is minden évben az zavart, hogy teljesen mindegy volt mennyire tekertem fel a radiátorokat, úgyis kényük-kedvük szerint fűtöttek a főtávosok, ahogy épp kedvük volt. akkor mi értelme a szabályzónak? ezért nem perelhetem be őket?

2012. nov. 5. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:

van közös bejövő háznál?a társasház fizet vagy ti?vmilyen karbantartást nem felejtettetek el elvégezni(akár a közös képviselő)mert ilyen esetben is el szokták zárni..meg kellene kérdezni 1-2 szomszédot ill a szomszéd házakat..a főtáv nem zárja el csak úgy tuti van vmi mögötte...


1ébként a majd meg fagyunk kicsit erős már bocs..most még "meleg" is van....ha ezt januárban írtad volna -10nél akkor elhiszem..

2012. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mi fizetünk. kis mérő van minden radiátorra szerelve ami pörög és mi meg fizetünk pedig holt hideg van. ha valami karbantartás lenne arról tudnánk, a család háztartásbelije minden információt figyel, minden közgyűlésen ott van, meg ha valami van azt mindenhol ki szokták rakni a folyosóra, de semmi nem volt... egyébként ebben a házban még soha nem végeztek semmiféle radiátor karbantartást a 10 éve mióta itt lakom.. (persze leszámítva azt az alkalmat mikor rászerelték két éve a szabályzót és a mérőt.)
2012. nov. 5. 20:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem a radiátor karbantartásra értettem,bocs ha félreérthető voltam...a bejövő közös vezeték karbantartása(nyáron szokott lenni) esetleg nem mulasztotta-e el a ház?vagy vmilyen 1éb dolgot...kérdezd meg a közös képviselőt és a szomszédokat...első körben..
2012. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs fűtés. Nálunk is pár nappal ezelőtt még forró volt minden radiátor, tegnap már csak langyosak voltak, ma viszont már nincs egyáltalán fűtés. Napközben 10 fok felett volt, valószínűleg ezért nem fűtenek most. Én pl rövidnadrágban vagyok itthon egész nap.

Nálunk is szabályozható a radiátor, de ha lenne ma fűts, tuti nem nyitnám meg. Amennyiben meleg csőnél is hideg a megnyitott radiátor, akkor levegős a rendszer, fel kell hívni a helyi távhőszolgáltatót, és kijön vki megnézni majd.

2012. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az alsó,visszatérő csöveknek a (víztelenítő) szelepcsapja,nincs véletlenül elzárva?
2012. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert,ha igen,akkor persze,hogy nem fűt,mert megállt a keringés!
2012. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!