Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házibuli lesz a hétvégén...

Házibuli lesz a hétvégén nálunk, ha nem vetetem le a vendégekkel a cipőt, meg fog látszani nagyon a lakáson?

Figyelt kérdés
A szülők elutaznak és végre megengedték, hogy bulit tartsak:) egy kb. 10-15 fős társaság fog átjönni, és szeretném, hogy mindenki jól érezze magát. Tudom, hogy van köztük olyan, aki ilyenkor szeret kiöltözni, és ebbe a cipő is bele tartozik természetesen (én is ilyen vagyok...), másrészt a kertben lehet majd dohányozni, és az is olyan macerás, hogy ki-be járáskor fel-le kell venni a cipőt. Szóval én nem vetetném le a cipőt, de anyuék nagyon komolyan kitiltják a házból a cipőket:) szerintetek a szokásos házibuli utáni takarítással el fognak tűnni az árulkodó "lábnyomok"?:) és érdemes kitennem valami rongyot vagy ilyesmit pluszban lábtörlőnek?

2012. nov. 15. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én levetetném,mert a tűsarkú durva nyomot tud hagyni parkettán...

Sár felmosható,nem gáz.

De a tűsarkúm nyoma ma is látszik,pedig csak visszaszaladtam a szobába,és nem figyeltem hogy lépek...

2012. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Anyádék rosszul teszik, ha levetetik a vendégekkel a cipőjüket! Ez sértés a vendégekkel szemben! Ne hívjon vendégeket az,aki lusta utánuk takarítani! Egy rendes háziasszony minden vendégség után kitakarít, mert óhatatlan, hogy morzsa vagy ital ne kerüljön a szőnyegre,

A cipőlevétel egészségtelen is. Nem csak a lábszag kellemetlen, hanem az izzadó lábakról sok kórokozó kerül a szőnyegre, amit a porszívó sem tüntet el.

Neked az javaslom, hogy a barátaid hozzanak magukkal papucsot, és abban legyenek a szobában. De ne a kertben dohányozzatok, mert akkor sarat visztek be, hanem a lakásajtó előtt.

2012. nov. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor vállalom a bunkó illemnemtudó szerepét,de én előszobánál tovább nem engedek senkit cipőben.Szőnyeg van,nehogymár végig másszanak utcai cipőben.

Bár nem is volt még aki végig akart volna,még az egyébként tahó upc szerelő is lehuzalkodott kérés nélkül.

Barátok végképp,bár ők kapnak papucsot,lehet kapni ilyen nagy papucsot,benne sok rendes szövetpapuccsal.

2012. nov. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig levetetem mindenkivel pont úgy ahogy én is leveszem másnál...

2. válaszoló: Az oké,hogy a kórokozókat nem szívja ki a porszívó a szőnyegről,de pl a kutya kaki maradékát se amibe észrevétlenül beletaposhatok és maradhatnak darabok rajta..hm szerintem a porszívó azt se szívja ki teljesen stb stb

Egyébként kedves kérdező az legyen alap,hogy ott ahol buliztok és darab szőnyeg van fel kell tekerni!

2012. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A metlachiről minden lábnyomot el lehet tüntetni.


Nálunk a konyháig mindenki jöhet cipővel, a folyosón már szőnyeg van, arra nem nagyon lépünk cipővel.


Én nem szeretem ha megyek valahova és mezítláb(zokniban) kell járkálnom a hideg padlón. Nekem a parketta is hideg.

Haveroméknál le szoktam venni a cipőmet mert az emeleten szoktunk lenni és ott nekik végig szőnyeg van, lent meg van középszőnyeg az asztalnál.


Szerintem üzenj a vendégeidnek hogy hozzanak papucsot mert cipőben nem lehet a házban járkálni. Hallottam olyanról akiknél van pár plusz papucs hogy ha jön vendég akkor azt használják a lakásban.

Nem tudom nálatok milyen egy házibuli, de mi nem az asztalnál ülünk egész végig úgyhogy nem jó zokniban lenni.

2012. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, milyen buli lesz, de egy szép ruha papuccsal elég gázul tud kinézni, főleg, ha tánc is van. Ha laza beszélgetős buli, akkor persze mindegy.

Szerintem vegyél vendégpapucsokat, nálunk is van. Egyébként meg most kiderül, kit hogy szoktattak otthon, az emberek 90%-a nálunk leveszi a cipőjét, pedig nem szoktuk kérni, de csúnyán tudok nézni, amikor a gyerekszobába betrappolnak utcai cipővel.

Lábtörlőt tegyél ki, vagy olyan szőnyeget, amit nem sajnálsz.

2012. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Hacsak nincs szőnyegpadló vagy kényes parketta, akkor nem érdemes levetetni a cipőt. A szőnyegeket tekerd fel, ez azért is praktikus, mert ha kifolyik valami jó színes innivaló, nem kell utána tisztítóba vinni. Buli után meg felsöprés-felmosás, és nyoma sem marad annak, hogy cipőben voltatok bent.
2012. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!