Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet ekkora a villanyszá...

Hogy lehet ekkora a villanyszámla?

Figyelt kérdés

Nem tudom, de remélem jó helyen kérdezek ..

Szóval havi 30-35.000 Ft villanyszámla szokott kijönni, 3 számítógép van a házban amit viszont "mondhatni" sokat használnak. Mind a három 300 W-os táppal rendelkezik. A három gépből az egyiket napi 8-10 órát is használják, a másikat napi maximum 6 órát míg édesanyám az övét napi maximum 1 órát használja (e-mailek stb.).. A meleg víz bojlerrel megy (1800 W)(mosogatás, fürdés). Még ott van a TV, egy 85 (napi max. 8 órát megy), és két 100 W-os (napi 5-6 órát megy max.) Ha jól tudom jelenleg 1 kWh bruttó ára nem több 50 forintnál. Szóval ... normális a havi 30+ villanyszámla?



2012. nov. 15. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Ez nagyon sok,bár nem soroltál hűtőt,fagyasztót,esetleg fűnyírót,búvárszivattyút,ezek még jó sokat hozzátehetnek.

Hívd fel az áramszolgáltatót,hogy milyen megoldást javasolnak.

2012. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
79%
Villanybojlerrel ne csodálkozz.
2012. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

normális..

nálunk : plazma tv,egy kisebb tv,az én laptopom,anyám gépje,villany.

a tv kb 15 órát megy naponta

anyám gépe is.

az én kis tv-m 5-6 órát.

a laptop is 5-6 órát.

20E+ a számlánk..

2012. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte 3 számítógép megy egész nap plusz egy laptop, a boyler de az éjszakain van így nem kerül sokba, nagyjából nálunk is ugyan az van, és mi olyan 25 ezret fizetünk havonta. Plusz nálunk valamikor 3 TV megy egyszerre abból egy led tv ami nem eszik sokat az van apáméknál, a bátyámnál egy régi képcsöves, nekünk a barátnőmmel pedig normál kis tv-nk van és így is max 25 ezer a villany és nálunk ez mellett még a barátnőm laptopja is ott van pluszba igaz csak akkor kapcsolja be amikor mind kettőnknek dolga van a gép előtt, de azért nem ilyen brutál nálunk a villanyszámla. Ja és a bátyám gépébe 500wattos tápegység van napi 12 órát biztos hogy megy enyémbe 400 wattos van illetve anyám gépében is. Én sokallom a tiéteket, szerintem vagy rosszul mér az óra, bár annak kicsi a valószínűsége vagy lehet lopják az áramotokat, érdemes megnéznetek a kültéren lévő konektorokat hogy nincsenek-e esetleg megpatkolva vagy valami, mert nálunk volt hogy a műhely külső konnektorát megpatkolta a volt szomszéd, igaz időbe észrevettük így nem lett sokkal több a fogyasztásunk, de nagyon megjárta, azóta nálunk az összes külső konnektor ki lett kötve, ha kint kell az áram akkor hosszabbító és bentről jön az energia.
2012. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mosás?

Fűtés?

Tűzhely?

Mikró?

Mosogatógép?

Lámpa?

Ezek közül mi megy árammal?

2012. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a hűtőszekrény is!
2012. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hajszárító, elektromos fogkefe, szájzuhany...?
2012. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A bojler is nappali áramról megy? Hány fokra van véve?

Ha a hűtőtök régi, az is többet fogyaszt, mint a mostani újabb típusok.

Ugyanígy a mosógép is.

Fagyasztótok van?

Beltéri a TVk-hez?

A tűzhely gáz, vagy villany?

A konyhában sokszor használtok elektromos cuccokat? (robotgép, aprító, kenyérpirító, kávéfőző, stb, stb)

Ventilátor, klíma, hősugárzó?

Vegyetek egy fogyasztásmérőt és ki tudjátok szűrni, hogy mi fogyaszt sokat.

2012. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A negyedik válaszoló (22:17)


Hogyan tudhatnám meg hogy ha lopja a szomszéd az áramot (mert már megtörtént egyszer, és ugyan az a szomszéd van még mindig) milyen módszereket ismersz?

2012. nov. 16. 19:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok ok nélkül átmenni miközben lehet hogy nem is lopja, kéne valami bizonyíték.
2012. nov. 16. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!