Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogtalan (nak tűnő) E. ON...

Jogtalan (nak tűnő) E. ON villamosenergia kikapcsolás. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy üresen álló házam. Egyik hónapban kb. 1500 Ft-os villanyszámlát kaptam, amit elfelejtettem befizetni. Meg is érkezett a felszólítás, amiben a kikapcsolás (igen közeli) dátuma is fel volt tüntetve. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, elmondtam nekik, hogy mikor tudom befizetni. A nőci nagyon készséges volt, mondta, hogy rendben van, nem fogják kikapcsolni. Be is fizettem a megbeszélt időpontban, s még aznap kimentem a házhoz. El volt vágva a villanyvezeték. Sajnos akkor nem tettem semmit, kimentem pár nap múlva újra, akkor már a villanyóra sem volt meg.

Mit gondoltok, ha kikérem az ügyfélszolgálaton folytatott telefonbeszélgetésem hangfelvételét, azzal tudok kezdeni valamit? Költözés előtt állok, és nem tudok mellényzsebből kivágni több százezer forintot a villanyóra szekrényre, a visszakötésre, és az egyéb nyalánkságokra.



2012. okt. 22. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
A szolgáltató nem igazán szokta elvágni a vezetéket, szerintem csak simán ellopták a cuccot.
2012. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
78%
Ismerni kellene a határidőket.A felszólítás után hány nappal fizetted be a tartozást? Hányszor szólítottak fel? Egyébként az energia hivatalnál kell panaszt tenni.
2012. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
A szolgáltató nem szokta elvágni a vezetéket és leszedni a vilanyórát. Ez lopás lehet, pláne ha üres a ház.
2012. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tetro ***** válasza:
73%
Nem tudom ti milyen országban éltek, de Magyarországon a szolgáltató három hónap után elvágja a kábelt és elviszi az órát. A visszakötés díját pedig a fogyasztóra terhelik. Mindegy ki a hibás.
2012. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Ez lopás barátom, jobb ha szólsz a szolgáltatónak meg a rendőrségnek nehogy kiderüljön hogy lopják a te energiádat, aztán meg te szívod majd meg. Ez 10000000% hogy nem a szolgáltató műve. Ők így nem kötik ki, és értesítettek volna téged hogy kikapcsolják.
2012. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

külön nem szólnak oda hogy önnek kikapcsolni az a papíron rajta van hogy mikortól várható és jönnek is elég gyorsan,

és ha üres a ház vagy direkt nem engedik be a szerelőket levágják a kábelt az utcán


én úgy tudom mot már csak 60 nap a türelmi idő nem 90

2012. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tetro ***** válasza:
69%
Tavaly a szolgáltató nálam így kötött ki. Egy számlával maradtam el (valami filléressel hat hónappal azelőttről), az összes többit befizettem, az egyszerűen elveszett valahol. Levél egy darab sem jött! Később állították, hogy ők küldtek, de feladó szelvényt egy darabot sem tudtak bemutatni. Egy nap megérkeztek, és hiába lobogtattam az előző havi 80ezres befizetett csekket, ők ezzel nem foglalkozhatnak, kikötni jöttek. 6ezer forint tartozásért elvágták a vezetéket, és elvitték volna a órát ha a helyszínen nem fizetem ki a 6ezret meg tizenx-ezer "kiszállási díjat?", amit aztán visszafizettek a fogyasztóvédelmi felügyelet hatására.
2012. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

1.A szolgáltató tartozás esetén simán kikapcsolja az áramot se a vezetéket nem vágják le se az órát nem viszik el.

Ha nem férnek hozzá sehogy az órához végső esetben a vezetéket vágják el.

2.A kikapcsolás után ha 30 napra szerelik le az órát és mondják fel a szerződést ha nem fizeted ki addig a tartozást.

2012. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
És az áramszolgáltató emberei helyszínen nem szednek és nem is fogadhatnak el pénzt.
2012. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
70%
Az a nő szerintem csak le szeretett volna rázni. Egyébként meg lehet, hogy elérsz vele vmit.
2012. okt. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!