Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesti albérlet ingatlanköz...

Budapesti albérlet ingatlanközvetítőn keresztül?

Figyelt kérdés
Lakásokat keresgélünk párommal, mert decembertől fel szeretnénk költözni Budapestre. Szegeden élünk jelenleg így innen kicsit nehézkesebb, mert nem tudok sokszor feljárkálni. Apródon találtunk nagyon szuper lakásokat és meglepő módon olcsóak is. Viszont mindegyik egy bizonyos Stella néven fut, ingatlanközvetítőt kell felhívni. Valakinek van ilyen tapasztalata? Átverés? Eléggé kétségbe vagyok már esve, mert december egytől költöznénk és még nincs lakás. Ezek nagyon-nagyon tetszenek, de mi van ha elkéri a pénzt és már közben rég kiadták a lakásokat. Valaki segítsen, aki járt már hasonló cipőben :) Köszi előre is!
2012. nov. 18. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A lakás megtekintése nélkül előre ne fizess semmit.


A bevett gyakorlat szerint a közvetítő díját a bérbeadó fizeti a bérbeadás után. Ezért kezdj el gyanakodni, ha a közvetítő tőled kér pénzt, ráadásul előre.

2012. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tudtommal az ingatlanosok nem kérnek pénzt. Eméletileg a tulajtól kapnak x%-ot. Ha mégis pénzt kér, az szerintem sántít.
2012. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Valószínűleg csalás lesz... 6900ft-ot kellene befizetni, hogy kiadjon egy címlistát. Gondoltam én, hogy túl szép, hogy igaz legyen :)
2012. nov. 19. 12:16
 4/4 anonim válasza:
#2 vagyok www.ingatlan.com -ot javaslom. Anno én is itt találtam, elég nagy az adatbázis és nincs tele kamu hirdetéssel. Legalábbis amikor én keresgéltem még nem volt
2012. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!